منو

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به وزیر اطلاعات خواستار پاسخگویی معاونت اقتصادی این وزارتخانه به درخواست یازده بندی قاضی پرونده سکه ثامن شد.

این نامه در پی مطالبه مالباختگان پرونده سکه ثامن نوشته شده است.

به گزارش داد، متن این نانه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای جناب آقای علوی
وزیر محترم اطلاعات

سلام علیکم؛
دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده و هر هفته از میان مطالبات مردمی، مطالبه‌ای که در طول هفته بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتباً از مسئول مربوطه پیگیری می‌کند.
در مطالبه ثبت شده با ۶۶۲۵ امضاء تا تاریخ ۱۶/۰۴/۱۳۹۹ مطالبه کنندگان خواستار پاسخگویی معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات به درخواست یازده بندی قاضی پرونده سکه ثامن شده‌اند و نوشته‌اند:
«با توجه به تراکنش‌های چند صد میلیاردی و وجود نقاط کور در رهگیری و کشف اطلاعات مالی پرونده سکه ثامن و یقه‌سفیدهای مورد اشاره توسط قاضی پرونده مذکور، مراجع قضایی یکسال پیش درخواست استعلام در یازده بند از معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات را نموده‌اند، این در حالی است که معاونت مزبور با کمال تعجب از انجام دستورات قضایی به دلیل عدم سپرده شدن پرونده از ابتدا به آن مرجع استنکاف می‌نماید.
با توجه به اینکه در هیچ جای قانون، شرط انجام دستورات مقام قضایی ارجاع از ابتدا به ضابط اعلام نشده است، ما امضاء کنندگان این مطالبه از ریاست محترم وزارت اطلاعات می‌خواهیم تا با دستور بر ورود معاونت اقتصادی این وزارتخانه، قاضی پرونده را در رسیدن به حقوق قانونی مالباختگان سکه ثامن یاری نمایند.»
دیده‌بان شفافیت و عدالت از جنابعالی درخواست می‌کند به مطالبه ‌این داوطلبان، پاسخی روشن، مؤثر و گره‌گشا ارائه شود.

با تشکر
احمد توکلی
رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد
دیده بان شفافیت و عدالت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0