منو

 احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به واعظی،رئیس دفتر رئیس جمهور، خواستار ممانعت از صدور حکم رییس جدید سازمان نظام مهندسی کشور ،پیش از رسیدگی جدی دیده بان شفافیت و عدالت، شد.

این درخواست دیده بان در پی اعمال نفوذ برخی سیاسیون در دولت مبنی بر دست کاری لیست منتخبین انتخابات دوره هشتم شورای مرکزی نظام مهندسی صورت می گیرد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

برادر ارجمند جناب آقای دکتر واعظی

 رئیس محترم دفتر رئیس جمهور

سلام علیکم

طبق بررسی های به عمل آمده انتخابات دوره هشتم شورای مرکزی نظام مهندسی در تاریخ ۲۶/۰۴/۹۸ با صحت و سلامت به انجام رسید و وفق مقررات قانونی ۶۶ نفر حائز اکثریت آراء به وزارت راه و شهرسازی معرفی شدند

با انجام بررسی‌های لازم و ذیصلاح استعلام از برخی مراجع و تحت نظر وزیر نسبت به انتخاب ۲۵ عضو اصلی و ۷ نفر علی البدل اقدام و احکام مربوط توسط وزیر راه و شهرسازی صادر می گردد و اسامی در سایت رسمی وزارت خانه قرار می گیرد.

پس از آن آقای مهندس خرم وزیر دولت آقای خاتمی و از اعضای انجمن به کمک وزیر دیگری از همان دوران با کسب نظر برخی سیاسیون ذی‌نفوذ وارد عمل شده و به ثبت اطلاعات دقیق پس از تماس با یکی از مقامات ارشد دولت دستور تغییر لیست بر اساس نظرات خاص داده می‌شود. سرانجام در تاریخ۰۴/۰۹/۹۸ منتخبین جدید معرفی و بر اساس آن ۱۶ تغییر نسبت به لیست رسمی منتشره قبلی صادر شده و آقای احمد خرم با کسب ۲۴ رای از ۲۵ رای حائز اکثریت آرا می‌گردد. در واقع این تخلف و کار زشت از آن جهت انجام شد که آقای خرم به مقام مطلوب برسد.

دو نفر دیگر منتسب نیز دارای مسائل اساسی بوده و صلاحیت ریاست شورای مرکزی را به هیچ وجه ندارند. لذا با توجه به بدعت بسیار نامیمون که در حال رخ دادن است پیشنهاد می نماید تا قبل از رسیدگی جدی به موضوع از صدور حکم رییس سازمان نظام مهندسی کشور خودداری و پرهیز گردد.

مدارک و مستندات موضوع نزد دیده‌بان محفوظ و در صورت نیاز قابل ارائه است. پیش از آنکه نیازی برای اعلام جرم و لغو قانونی این تصمیم پیش آید لطفاً دستور فرمایید این تبعیض زشت و توهین آمیز نسبت به برخی از اعضای نظام مهندسی لغو شود.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *