منو

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر راه و شهرسازی از وی خواست تا با اختصاص بودجه و تخصیص بخشی از درآمد مرز تمرچین به جاده نقده- پیرانشهر وزارت راه و شهرسازی نسبت به بازسازی جاده مذکور اقدام نماید.

این نامه در پی ارسال مطالبه ای با بیش از ۲۰۰۰ امضاء در سامانه مطالبه گری دیده بان ثبت شد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای مهندس محمد اسلامی
وزیر محترم راه و شهرسازی
باسلام و احترام؛
به اطلاع می رساند دیده بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده و هر هفته از میان مطالبات مردمی، مطالبه ای که در طول هفته بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتبا از مسئول مربوطه پیگیری می کند.
در مطالبه ثبت شده با ۲۴۳۰ امضاء تا تاریخ ۲۶/۰۹/۱۳۹۸ مطالبه کنندگان خواستار تخصیص بخشی از درآمد مرز تمرچین برای بازسازی جاده نقده پیرانشهر شدندو نوشته اند:
با توجه به قدیمی و پرتردد بودن جاده یک بانده نقده به پیرانشهر در مرز تمرچین و نیز به علت عدم احداث کمربندى جدید در محور پیرانشهر، تردد تمام خودروهاى سبک و سنگین به مقصد تمرچین از داخل شهر صورت می گیرد؛ به گونه ای که هر روزه در این مسیر شاهد ترافیک سنگین هستیم.
پرواضح است دولت به ازای هر تردد دراین مرز، با اخذ عوارض جاده ای، در آمدی مشخص کسب می نماید. اما متاسفانه درآمد مذکور با هزینه هایی که برای بازسازی این مسیر صرف می شود در تناسب نیست. به طوری که با گذشت بیش از ۵سال از شروع عملیات تعریض، تنها ۵ کیلومتر از جاده نقده – پیرانشهر به بهره‌برداری رسیده است.
ما امضاء کنندگان این مطالبه از وزیر محترم راه و شهرسازی خواهشمندیم دستور فرمایند تا در اسرع وقت با اختصاص بودجه و تخصیص بخشی از درآمد مرز به مسیر مذکورمشکلات بوجود آمده مرتفع گردد.
علی اشرف نوری

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0