منو

دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه هایی جداگانه به دادستان انقلاب، دادستان انتظامی کانون وکلای دادگستری مرکز و رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از باقری ، عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز ، شکایت کرد.

این شکایت در پی درج خبر کذبی صورت می گیرد که به موجب آن باقری ، عضو هیات مدیره کانون وکلا ،دیده بان شفافیت و عدالت را ذینفع تصویب طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت دانسته است.

دیده بان دلایل خود را برای  شکایت از باقری افترا و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی اعلام کرده است.

به گزارش داد،  متن کامل این نامه بدین شرح است:

 

برادر ارجمند جناب آقای دکتر القاصی مهر

دادستان محترم عمومی و انقلاب تهران

سلام علیکم

چندی پیش کانون‌های وکلای دادگستری سراسر کشور به روسای قوای قضائیه و مقننه، در نقد و رد طرح جامع پذیرش و آموزش وکالت، ‌نامه نوشتند. در این نامه، نمایندگان و شهروندان طرفدار این طرح را بی‌اطلاع از اوضاع این حرفه و کسانی دانستند که در جهت نابودی وکالت قدم بر می‌دارند. دکتر احمد توکلی رئیس هیات‌مدیره «دیده‌بان شفافیت و عدالت» با ارسال نامه‌ای به رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دفاع از طرح مزبور، آن را در جهت منافع عامه و رونق خدمات حقوقی دانست که می‌تواند انحصار بازار وکالت را بشکند، حق شهروندی انتخاب وکیل را تعمیم دهد و فساد ناشی از تعارض منافع را کاهش دهد (متن این نامه پیوست است). در نامه دکتر توکلی کوچک‌ترین نکته غیرمنطقی و اعتراضی نسبت به کانون‌های وکلا نبود. ضمناً آقای توکلی توئیتی بدین مضمون منتشر ساخت: « کانون وکلا در نامه به مجلس از طرح پذیرش وکالت اظهار نگرانی کرده و هدف این طرح را نابودی نهاد وکالت دانسته‌اند در نامه به نمایندگان شرح دادم این طرح، به نفع مردم است چون باعث ورود رقبای جدید به خدمات حقوقی و رونق این کسب و کار می‌شود هدف طرح، نابودی انحصار در وکالت است نه نهاد وکالت»

مع‌الاسف آقای سعید باقری عضو هیات مدیره کانون وکلای مرکز، در پاسخ به توئیت دکتر توکلی درباره ضرورت انحصار زدایی و تسهیل ورود به حرفه وکالت نوشته بود: «بنا به اطلاع واصله، دیده‌بان شفافیت و عدالت چند روز پیش طی تماسی با یکی از متولیان نهاد وکالت توصیه به قبولی و تقدیم پروانه کارآموزی بدون ضوابط به یک آشنا را نموده است که با پاسخ رد مسئول ذیربط نهاد وکالت روبرو می‌شود. به همین شفافیت و خوشمزگی»؛

(تصویر منتشر شده در توئیتر و سایر رسانه ها):

ملاحظه می‌فرمایید که آقای باقری مانند سایر اعضای هیئت مدیره کانون وکلای مرکز، به جای برخورد منطقی، به بیان خبر کذبی متوسل شد تا موضع‌گیری منطقی و خیرخواهانه دیده­بان شفافیت و عدالت را متأثر از دست نیافتن به مطامع مادی قلمداد کند. دیده‌بان باز با خویشتن‌داری طی نامه‌ای رسمی، از آقای باقری خواست که فرد ادعایی در کلامش را معرفی کند. (*پیوست). این نامه نیز بی‌پاسخ ماند. از سیاق کلام بر می‌آید که این موضع آقای باقری با سوء‌نیت و برای تشویش اذهان عمومی نسبت به دیده‌بان شفافیت و عدالت است که مؤسسه‌ای مردم نهاد و در خدمت مردم و حاکمیت است. بنا بر مطالب مطروحه بدین‌وسیله شکایت این سمن را از آقای باقری به دلیل افترا و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی تقدیم می‌کند.

علی‌اشرف نوری- مدیرعامل سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت

*

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0