منو

باسمه‌تعالی

در پی نقل قول آقای شهاب‌الدین حائری شیرازی از اینجانب درباره منشأ عهده‌داری رده‌های مدیریتی توسط آقای محمدحسین حجازی، فرزند جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی حجازی، به اطلاع می‌رساند:

اینجانب در محیط خانوادگی نکاتی را در این‌باره گفتم و وقتی سؤال شد که می‌توانیم نقل کنیم با صراحت نهی کردم که فعلاً نباید نقل شود، اما متأسفانه رعایت نشد. علت نهی از نقل مطلب نیز این بود که در حال تکمیل اقداماتی بودیم که امید اصلاح را که بعد از قدم نخست دیده‌بان آغاز شده بود، بیشتر می‌کرد و این نقل قول می‌توانست به آن آسیب بزند.

این مشی پایدار «دیده‌بان شفافیت و عدالت» بوده است که همواره اصلاح کژی و جبران منافع عمومی را بر اعلام و موضع‌گیری رسانه‌ای مقدم بداند؛ چنان‌که در مواردی با یک تماس تلفنی یا کتبی مفسده‌ای جلوگیری شده است و ما در پی رسانه‌ای کردن آن بر نیامده‌ایم.

اما درباره اصل مطلب، آنچه تاکنون به آن رسیده‌ایم این بوده است که اولاً متأسفانه برخی از مسئولیت‌های واگذارشده به  آقای محمدحسین حجازی با جایگاه خانوادگی نامبرده مرتبط بوده است و برخی دیگر به نسبت خانوادگی ربطی نداشته است که در موارد خلاف و واجد اشکال مسئولیت با منصوب‌کنندگان به سمت‌ها و پذیرنده آن‌ها است که به خطا رفته‌اند و باید پاسخگوی رانت مدیریتی ناشی از این انتصابات باشند.

ثانیاً بحمدالله چنانکه آشنایان به سوابق زندگی خصوصی و اجتماعی جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقای حجازی -که حاکی از سلامت و سادگی بوده است- تصور می‌کردند، هیچ دلیلی بر دخالت ایشان در این انتصابات بعضاً مسئله‌دار و حتی تائید آن‌ها وجود ندارد.

احمد توکلی

رئیس هیئت‌مدیره سازمان مردم نهاد

دیده بان شفافیت و عدالت

۰۶/۱۲/۱۳۹۷

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0