احکام دیوان عدالت اداری در مورد کارکنان مخابرات روستایی را اجرا کنید


این نامه در پی مطالبه جمعی از کارکنان شرکت مخابرات روستایی با بیش از 2000 امضاء در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت ثبت و  با امضای احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان ارسال شد .

صدری-مخابرات2

به گزارش داد، متن این نام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای صدری

مدیرعامل محترم شرکت مخابرات ایران

 

سلام علیکم؛

دیده بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده و هر هفته از میان مطالبات مردمی رسیده، مطالبه ای که در طول یک هفته، بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتبا از مسئول مربوط پیگیری می کند.

در مطالبه ثبت شده توسط جمعی از کارکنان مخابرات روستایی با 2476 امضا تا تاریخ 06/11/1397، مطالبه کنندگان خواستار اجرای احکام دیوان عدالت اداری در مورد کارکنان مخابرات روستایی شده و نوشته‌اند: «شرکت مخابرات ایران با کوتاهی در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و عدم پی گیری روند عقد قرارداد دائم با کارکنان شرکت‌های مخابرات روستایی موجب بلاتکلیفی وضعیت استخدامی آنها شده است. این در حالی است که در سال 1393 قانون “الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت” شرکت مخابرات ایران را مکلف به استمرار بیمه و قرارداد مستقیم با نامبردگان نموده است.

همچنین وزارت کار در سال 1395 طی بخشنامه‌ای بر لزوم عقد قرارداد دائم با کارکنان مخابرات روستایی تأکید کرده اما شرکت مخابرات به این بخشنامه هم توجهی نکرده است تا جایی که کار به شکایت به دیوان عدالت اداری کشید و دیوان در سال 1397 با صدور رأی، بخشنامه فوق، طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین احراز رابطه کارگری و کارفرمایی کارگزاران مخابرات روستایی و شرکت مخابرات ایران را تائید کرد»

دیده‌بان شفافیت و عدالت از جنابعالی درخواست می‌کند به مطالبه این هموطنان، پاسخی روشن، مؤثر و گره‌گشا بفرمایید.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده بان شفافیت و عدالت