منو

محمد دهقان نماینده وعضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و عضو هیأت امناء مؤسسه دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر اقتصاد و دارایی از قاچاق ۱۷۰۰ کانتینر ظروف شیشه ای از طریق کارت های اجاره ای بین سالهای ۹۳ تا ۹۵ خبر داد.

دژپسند

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر دژپسند وزیر محترم اقتصاد و دارایی

سلام علیکم؛ با احترام به عرض می رساند در سال های ۱۳۹۳ الی ۱۳۹۵ آقای ه. الف از طریق کارتهای اجاره ای و با بکارگیری برخی عوامل انسانی اقدام به وارد کردن حدود ۱۷۰۰ کانتینر ظروف شیشه ای از کشورهای اروپایی و چین و امارات نموده است و برای فرار از پرداخت حقوق گمرکی، کشور چین را مبدأ همه ظروف مذکور اعلام کرده است. مطابق اعلام کتبی ناظر گمرکات استان هرمزگان به تاریخ ۲۰/۱۲/۱۳۹۶  آقای ه.الف (از طریق عوامل خود) با جعل اسناد گمرکی و بارنامه مربوط به حمل حدود ۱۷۰۰ کانتینر در قالب ۹۹ اظهارنامه گمرکی، حقوق دولت را ضایع کرده است. متأسفانه علیرغم ارائه اسناد و پیگیری های به عمل آمده نه تنها مقامات وقت گمرک گزارشی جهت تشکیل پرونده قضایی و رسیدگی به اتهام جعل و قاچاق نامبرده و همکاران او به مقامات قضایی ارائه نداده اند بلکه با برکناری ناظر گمرکات استان سعی در پاک کردن صورت مسئله داشته و بدینوسیله عملا تداوم تعلل نسبت به قاچاق سازمان یافته مذکور را تسهیل نموده اند.

علیهذا ضمن تقدیم سوابق مربوط به این پرونده قاچاق و از آنجا که عوامل قاچاق سازمان یافته مذکور زیر نظر آقای ه .الف مشغول به کار قاچاق و جعل بوده اند مستدعی است دستور فرمایید ضمن پیگیری جهت تشکیل پرونده قضایی ترتیبی اتخاذ نمایند تا با آمر اصلی و عنصر پشت پرده قاچاق سازمان یافته حدود ۱۷۰۰ کانتینر مذکور برخورد مناسب و عبرت آموز صورت گرفته و نسبت به اخذ صدها میلیارد تومان حقوق بیت المال اقدام لازم به عمل آید. تسریع در رسیدگی و اقدام و اعلام نتیجه به اینجانب و اطلاع رسانی عمومی مورد تأکید است.

 

محمد دهقان

نماینده مجلس و عضو کمیسیون قضایی و حقوقی

و عضو هیأت امناء مؤسسه دیده بان شفافیت و عدالت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0