منو

احمد توکلی با ارسال نامه ای به دادستان کل کشور خواستار بررسی وضعیت نابسامان صنعت خودرو و محاکمه خودروسازان خاطی شد.

این نامه که در پی ثبت مطالبه ا ی با عنوان “خودروسازان را محاکمه کنید” به پرطرفدارترین مطالبه در هفته های گذشته تبدیل شد، بیش از ۲۳۰۰ امضاء را تا امروز به خود اختصاص داد.

خودروسازان

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای منتظری

دادستان محترم کل کشور

سلام علیکم؛

به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری به راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده شده طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه ابراز شده در این سامانه آگاه شود و به آن پاسخ دهند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده‌اند یا دفاعی دارند به طور شفاف توضیح ارائه نمایند.

در مطالبه ثبت شده در سامانه مطالبه گری دیده‌بان شفافیت و عدالت، مطالبه گران خواستار بررسی وضعیت نابسامان صنعت خودرو شدند.

همان‌طور که مستحضرید صنعت و تجارت خودرو از سال گذشته با اخلال عمدی در عرضه و تحریک تقاضای سوداگری، متلاطم و به جولانگاه رانت‌خواران تبدیل شده است. در این زمینه شورای رقابت و وزارت صنعت می‌بایست به تکالیف خود برای مقابله با این نابسامانی‌ها عمل کرده و اقدامات ملموسی را در دستور کار خود قرار دهند تا مردم بازنده اصلی این وضعیت نباشند.

تا صبح امروز، ۲۳۲۴ امضاء برای این مطالبه در سامانه مطالبه‌گری دیده‌بان شفافیت و عدالت ثبت شده است.

 

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره  سازمان مردم نهاد

دیده‌‌بان شفافیت و عدالت

چهارم دی ماه ۱۳۹۷

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0