با تسریع در روند پرونده مالباختگان سکه ثامن از حقوق از دست رفته آنها دفاع کنید


این نامه که در پی مطالبه جمعی از مالباختگان سکه ثامن در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت ثبت شد بیش از 2000 امضاء را به خود اختصاص داده است.

دادستان تهران
به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقاي جعفرى دولت‌آبادی دادستان محترم تهران
برادر ارجمند آقاى فولادى سوادكوهى بازپرس محترم شعبه٥ دادسراى ناحيه ٣١

سلام علیکم؛
به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری به راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده شده طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه ابراز شده در این سامانه آگاه شود و به آن پاسخ دهند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده‌اند یا دفاعی دارند به طور شفاف توضیح ارائه نمایند.
در مطالبه‌ای که جمعی از مالباختگان سکه ثامن برای دومین بار در سامانه مطالبه گری دیده‌بان ثبت کردند، مطالبه گران خواستار بررسی سریع این پرونده توسط قوه قضائیه شدند.
لازم به توضیح است که بیش از دو ماه از آغاز بررسی این پرونده می‌گذرد و هزاران شاکی منتظر اعلام پایان بازپرسی هستند. دیده‌بان شفافیت و عدالت نیز به تسریع در رسیدگی به پرونده توصیه دارد تا حقوق پایمال شده مالباختگان و مجازات عاملان این فساد، هرچه زودتر محقق گردد. این، تأثیر زحمات شما را بیشتر و پاداش اخروی را برایتان افزون می‌سازد.
ضمناً این مطالبه تا صبح 04/09/1397 به امضاء 2112 نفر از مالباختگان رسیده است.

با احترام
احمد توکلی
رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد
دیده‌‌بان شفافیت و عدالت

چهارم دی ماه1397