منو

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه هایی جداگانه به دادستان تهران و بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۳۱ خواستار تسریع در پرونده سکه ثامن شد.

این نامه که در پی مطالبه جمعی از مالباختگان سکه ثامن در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت ثبت شد بیش از ۲۰۰۰ امضاء را به خود اختصاص داده است.

دادستان تهران
به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند جناب آقای جعفرى دولت‌آبادی دادستان محترم تهران
برادر ارجمند آقاى فولادى سوادکوهى بازپرس محترم شعبه۵ دادسراى ناحیه ٣١

سلام علیکم؛
به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری به راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده شده طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه ابراز شده در این سامانه آگاه شود و به آن پاسخ دهند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده‌اند یا دفاعی دارند به طور شفاف توضیح ارائه نمایند.
در مطالبه‌ای که جمعی از مالباختگان سکه ثامن برای دومین بار در سامانه مطالبه گری دیده‌بان ثبت کردند، مطالبه گران خواستار بررسی سریع این پرونده توسط قوه قضائیه شدند.
لازم به توضیح است که بیش از دو ماه از آغاز بررسی این پرونده می‌گذرد و هزاران شاکی منتظر اعلام پایان بازپرسی هستند. دیده‌بان شفافیت و عدالت نیز به تسریع در رسیدگی به پرونده توصیه دارد تا حقوق پایمال شده مالباختگان و مجازات عاملان این فساد، هرچه زودتر محقق گردد. این، تأثیر زحمات شما را بیشتر و پاداش اخروی را برایتان افزون می‌سازد.
ضمناً این مطالبه تا صبح ۰۴/۰۹/۱۳۹۷ به امضاء ۲۱۱۲ نفر از مالباختگان رسیده است.

با احترام
احمد توکلی
رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد
دیده‌‌بان شفافیت و عدالت

چهارم دی ماه۱۳۹۷

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0