منو

احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر راه و شهرسازی خواستار تجدید نظر در تصمیم اخیر این وزارت خانه شد.

این نامه که با بیش از ۲۰۰۰ امضاء در پی ثبت در سامانه مطالبه گری دیده بان به عنوان پر امضاترین مطالبه هفته نگاشته شد، مطالبه گران از وزیر راه شهرسازی خواستند تا همچون گذشته حق انتخاب مهندس ناظر توسط سازمان نظام مهندسی صورت گیرد .

اسلامی

به گزارش داد، متن این نام بدین شرح  است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای مهندس اسلامی

وزیر محترم راه و شهرسازی

 

سلام علیکم

به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری به راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده شده طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه ابراز شده در این سامانه آگاه شود و به آن پاسخ دهند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده‌اند یا دفاعی دارند به طور شفاف توضیح ارائه نمایند.

در مطالبه ثبت شده در سامانه هوشمند دیده‌بان شفافیت و عدالت، مطالبه گران نسبت به اقدام اخیر وزارت راه و شهرسازی مبنی بر گرفتن حق معرفی مهندس ناظر از سوی سازمان نظام مهندسی و دادن انتخاب به مالکان ساختمان اعتراض داشتند و به زعم آنها این تصمیم می‌تواند موجب تضییع حق مردم و همچنین تضعیف سازمان نظام مهندسی شود.

لذا دیده‌بان شفافیت و عدالت تجدید نظر وزارت راه و شهرسازی را در این تصمیم پیشنهاد می‌کند. این مطالبه با امضای نزدیک به ۲۲۰۰ نفر از مهندسان کشور در سامانه هوشمند دیده‌بان شفافیت و عدالت به ثبت رسیده است.

ضمناً در نامه پیوست مطالبه گران خواسته‌های خود را به تفصیل شرح داده‌اند.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده‌بان شفافیت و عدالت

۱۳۹۷/۰۹/۱۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0