منو

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به آیت الله  آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه از ایشان خواست تا با بررسی پرونده مالباختگان سکه ثامن نسبت به حقوق از دست رفته آنها اقدام نموده و عاملان این فساد را مجازات نماید.

لاریجانی3

این نامه بر اساس مطالبه ای که توسط مالباختگان سکه ثامن و با بیش از  ۲۰۰۰ امضاء به ثبت رسید، نگاشته شد و با امضای احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت به قوه قضائیه ارسال شد.

به گزارش داد، متن این نام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب ایت الله  آملی لاریجانی

رئیس محترم قوه قضائیه

سلام علیکم

 

به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری به راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده است طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه آگاه شود و به آن پاسخ دهند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده‌اند یا دفاعی دارند به طور شفاف توضیح ارائه نمایند.

در مطالبه اخیر که توسط مالباختگان سکه ثامن در سامانه هوشمند مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت ثبت شده است، مطالبه کنندگان خواستار پیگیری سریع پرونده سکه طلای ثامن شده اند. این مطالبه با بیش از ۲۰۰۰ امضاء در سامانه هوشمند دیده بان به عنوان پرامضاترین مطالبه هفته گذشته شناخته شد. و نوشته اند شرکت آریو پرگاس ایلین با اخذ نماد اینماد از وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه خرید و فروش طلای آنلاین فعالیت داشته و حدود ۳۰۰۰ نفر با میلیاردها تومان سرمایه در سایت قانونی این شرکت تحت عنوان سکه ثامن اقدام به خرید و فروش قانونی طلا نمودند .

اما متاسفانه از تاریخ ۲۴/۶/۹۷ این سایت توسط مدیران مربوط مختل و امکان برداشت موجودی کاربران غیرفعال گردید و پس از محرز شدن کلاهبرداری و فرار مدیرعامل این شرکت، پلیس فتا با همکاری اینترپل اقدام به دستگیری فرد مزبور نمود.

لذا دیده‌بان شفافیت و عدالت از آن نهاد محترم می خواهد تا با مجازات مفسدان این پرونده و برگرداندن سرمایه مالباختگان نسبت به احقاق حقوق این افراد اقدام نماید.

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده بان شفافیت و عدالت

یکم آبان ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0