منو

احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت گفت: دولت باید با بکارگیری ظرفیت های مختلف از جمله صاحبان صنعت، اقتصاد و صاحب نظران کشور برای برون رفت از بحران کنونی راه حل عملی ارائه دهد .

توکلی20

احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت چهارشنبه گذشته به دعوت جامعه  اسلامی مهندسین استان خراسان عازم مشهد شد.

وی در این سفر دو روزه با جمعی از اصحاب رسانه دیدار و گفتگو کرد و پس از آن در همایشی که توسط جامعه  اسلامی مهندسین این استان برپا شده بود، شرکت نمود و به ایراد سخنرانی در زمینه مسائل کنونی کشور پرداخت.

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنان خود پیرامون چگونگی حل مسائل اقتصادی کشور و برون رفت از بحران کنونی اظهار داشت: برای حل معضلات کشور و از جمله معضل بحران ارزی باید از تجربیات روسای جمهور سنوات گذشته و علی الخصوص دوره سوم ریاست جمهوری بهره برد.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی حاصل از بحران ارزی فشار سنگینی بر مردم تحمیل کرده است، گفت: شکی نیست دولت با بی تفاوتی در حل بحران ارزی کاهش اعتماد ملی را فراهم آورده و باید این اعتماد مجدداً جلب شود.

توکلی در ادامه با بیان اینکه برای برون رفت از جنگ اقتصادی کنونی می بایست چاره ای اندیشید ادامه داد: ما باید با همفکری صاحب نظران و نیز بهره گیری از تجربیات کشورهای دیگر همچون مکزیک ،که در سالهای گذشته توانست با مدیریت ارزی از پول ملی خود حراست کند و از بحران مالی پیش آمده به سلامت عبور نماید، و همچنین بکارگیری روش های مختلف از دشواریهای پیش آمده به سلامت عبور کنیم.

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت گفت: مساله دیگری که در این شرایط بر مصیبت جنگ اقتصادی می افزاید سوء مدیریت در بحران ارزی و بی تفاوتی مسئولین برای حل این بحران است.

وی با بیان اینکه تکیه بر تولید داخل می تواند تا حد زیادی مشکلات ارز و اقتصاد را حل کند اذعان داشت: هر گونه تعلل در این امور بحران را مضاعف کرده و اعتماد مردم را از دولت بیش از پیش کاهش خواهد داد.

توکلی گفت: دولت باید از ظرفیت صاحبان صنعت، اقتصاد و صاحب نظران کشور استفاده کرده و برای برون رفت از بحران کنونی راه حل عملی ارائه دهد تا مردم تاثیرگذاری آن را احساس کنند.

در پایان این نشست نیز جلسه پرسش و پاسخ پیرامون مسائل اقتصادی و سیاسی برگزار شد.

توکلی در روز دوم سفر خود نشستی با مدیران دفاتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در استانها داشت.در این نشست اعضای دفاتر استانی از فعالیت های خود در یکسال گذشته سخن به میان آوردند.

این گزارش ها شامل چگونگی رصد کردن مفاسد اقتصادی به صورت موردی و نحوه مبارزه با آنها بود.

در این نشست احمد توکلی با ارائه راهکارهایی جهت تسهیل در رصد و پیگیری مفاسد اقتصادی در سطح استانها به بیان نکاتی پرداخت.

پس از آن رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت به بیان سیاست های کلی دیده بان در سال ۹۷ پرداخت و بر بهره گیری از پتانسیل های ارزشمند اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در سطح استان تاکید نمود.

در ابتدای جلسه مسلم میرزاپور مدیر امور استان ها به ارائه نکاتی جهت فعال تر شدن دفاتر استانی پرداخت و گفت: فعال شدن دفاتر نیاز به صرف وقت بیشتر جهت بررسی پرونده ها ، رصد گزارش های دریافتی از سوی گزارش دهندگان و بررسی های میدانی دارد.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه می توانند بهترین ظرفیت برای شفاف سازی مسائل و مبارزه با مفاسد باشند ادامه داد: با بهره گیری از دستگاه های نظارتی در استانها و همچنین توانمندی رسانه ای می توان از بروز مفاسد تا حد زیادی پیش گیری کرد.

این جلسه با پرسش و پاسخ حضار در زمینه های مختلف پایان یافت.

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *