منو

یک نماینده پیشین مجلس تصریح کرد: شفافیت آرای نمایندگان هرکس را مسئول می‌کند پای حرف خودش بایستد.

شفافیت آرای نمایندگان به مجلس شجاعت می‌دهد/ شورای نگهبان تاکنون کسی را به خاطر رای دادن رد صلاحیت نکرده است

احمد توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا درباره طرح شفافیت آراء نمایندگان که در مجلس شورای اسلامی مطرح است، اظهار داشت: به نظر من شفافیت آراء نمایندگان کار خیلی خوب و ضروری است و به مجلس شجاعت تزریق می‌کند.

وی تاکید کرد: شفافیت آراء نمایندگان هرکس را مسئول می‌کند که پای حرف خودش بایستد، البته وضع بدی هم ما داریم که در این صورت نباید نمایندگان را بخاطر رای‌شان ملامت کنیم که به آنها توهین شود.

رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در واکنش به این اظهارنظر که برخی معتقدند شفافیت آراء نمایندگان در تایید صلاحیت‌های شورای نگهبان تاثیر خواهد گذاشت، عنوان کرد: این حرف را قبول ندارم. شورای نگهبان تا به‌حال کسی را به‌خاطر حرفی که در مجلس زده یا رایی که در مجلس داده رد صلاحیت نکرده است.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس محل دموکراسی است، مجلس جای تحصن نیست، مجلس را گذاشته‌اند که تحصن پیش نیاید اگر نمایندگان خودشان در مجلس تحصن کنند که دیگر نماینده نیستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0