با بررسی پرونده آرمان وحدت نسبت به احقاق حقوق سپرده گذاران این موسسه اقدام نمایید


احمد توکلی رئیس هیأت مدیره دیده بان شفافیت عدالت با ارسال نامه ای به دادستان کل کشور از ایشان خواست تا دادستانی با بررسی پرونده موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت نسبت به احقاق حقوق سپرده گذاران اقدام نماید.

 

منتظری

این خواسته که در قالب مطالبه از سوی جمعی از سپرده گذاران آرمان وحدت در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت به ثبت رسید توانست در طول یک هفته نزدیک به 8000 امضاء به خود اختصاص دهد.

به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای منتظری

دادستان محترم کل کشور

با سلام و احترام، به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری به راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده شده طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه آگاه شود و به آن پاسخ دهند و اگر برای آن چاره‌ای اندیشیده‌اند یا دفاعی دارند به طور شفاف توضیح ارائه نمایند.

در مطالبه اخیر ثبت شده در سامانه هوشمند دیده‌بان مطالبه گران از بدعهدی‌های موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت نوشته‌اند و گفته‌اند در خردادماه سال 96 این موسسه اقدام به بلوکه کردن سپرده سپرده‌گذاران خود نمود. به گفته مالباختگان این اقدام منجر به ضرر به بیش از 400 هزار نفر سپرده‌گذار شد.

مطالبه گران مالباخته خواستار بررسی این پرونده توسط قوه قضا و اقدام هیأت تصفیه موسسه مالی و اعتباری آرمان وحدت به شرح ذیل شدند:

١- پرداخت فوري تمامي سپرده‌ها و سود قراردادي تا زمان تحويل بدون محدوديت مبلغ با توجه به قوانين ١٠ و ٢١٩ قانون مسئولیت مدني و يد قراردادي موسسه ارمان وحدت و ماده ٥٢٢ قانون تجارت

٢- پرداخت خسارت معنوي مطابق ماده ١ قانون مسئولیت مدني

٣- محاكمه سهامداران وحدت و روساي بانك مركزي

٤- الزام حضور نماينده سپرده‌گذاران (دکتر مهران خوشنما) در تمامي جلسات هيأت تسويه با توجه به مصوبه سران قوا

دیده‌بان شفافیت و عدالت از آن نهاد محترم خواستار بررسی و پیگیری این پرونده است.

ضمناً این مطالبه با امضایی نزدیک به 8000 امضا در مدت یک هفته در سامانه هوشمند دیده‌بان شفافیت عدالت به ثبت رسیده است.

 

با تشکر

احمد توکلی

رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد

دیده‌بان شفافیت و عدالت

18/06/1397