مطالبه ملی از نماینده های مجلس: جبران کنید


جمعی از اقتصاددانان کشور با ثبت مطالبه ای در سامانه مطالبه گری دیده بان شفافیت و عدالت از رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستند طرح های “تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی” و “شفاف سازی فعالیت‌های نمایندگان” که روز چهارشنبه گذشته از دستور صحن علني مجلس خارج شده بود را به دستور برگردانده و در اسرع وقت تصویب کنند.

مطالبه گری

به گزارش داد، متن این مطالبه بدین شرح است:

سلام عليكم،

در پي كنار گذاشتن دو طرح “تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی” و “شفاف سازی فعالیت‌های نمایندگان” از دستور صحن علني مجلس در جلسه #چهارشنبه_سیاه 14شهريور97، افكار عمومي به شدت ناراحت شده است و اين دو تصمیم مجلس را تودهنی به مطالبه شفافيت و فسادستيزی می‌دانند.

ما از شما قويا انتظار داريم در اولین جلسه مجلس، با رای قاطع خود، هردو طرح را به دستور برگردانيد و در اسرع وقت، تصويب كنيد.

طرح تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی بايد شامل اين موارد باشد: رسيدگی به اموال همه مسئولان فعلی و سابق و بازگرداندن موارد نامشروع به بيت المال، جرم انگاری رانتخواری، محاكمه و مجازات صحرايی قضات متهم به فساد، حمايت از افشاگران فساد و تشديد مجازات مرتكبان ارتشا و اختلاس.

طرح “شفاف سازی فعالیت‌ نمایندگان” بايد شامل شفاف‌سازی اين موارد باشد: آرا، غيبت‌ها و متن سخنان هرنماینده در صحن و كميسيونهای مجلس و نیز درآمدها، پاداش‌ها، عيدی‌ها و دارايی‌های نمايندگان، همسران و فرزندانشان چه در بخش خصوصی چه دولتی و هنچنین شامل همه امتيازات نقدی و غيرنقدی، هدايايی كه دريافت می‌كنند و سفرهايی كه می‌روند.

براي جبران خطاي بزرگ مجلس در #چهارشنبه_سياه ، لازم است علنا از همه مردم عذرخواهی كنيد و علاوه بر تصویب هردو طرح، براجرای موثرش هم قویا نظارت کنید. در غير اينصورت هرگز شما را نخواهيم بخشيد.

برای دسترسی به این مطالبه کلیک کنید: https://t.me/didebanShafafiat/1722