منو

دوازدهمین جلسه ماهانه دیده بان شفافیت و عدالت عصر سه شنبه با حضور علاقه مندان برگزار شد.

قربان زاده

در این جلسه دکتر حسین قربانزاده پژوهشگر حقوقی تأکید کرد: با وجود ۷۰۰ هزار دانش آموخته در رشته حقوق و افزایش سالانه ۲۵ هزار دانش آموخته، هر سال فقط برای ۳ هزار وکیل جدید پروانه صادر می شود و صدها هزار جوان دانش آموخته اجازه کار پیدا نمی کنند.

قربانزاده با معرفی فرصت های بی شمار موجود در خدمات حقوقی و امکان رتبه بندی و تخصصی کردن انواع خدمات و بیمه های حقوقی، اظهار امیدواری کرد با تصویب طرح وکالت در مجلس، هم خدمات حقوقی از حالت عمومی به صورت تخصصی تبدیل شود و هم فرصت های شغلی بی شمار در اختیار دانش آموختگان حقوق قرار گیرد.

بناینگذار پویش حذف ظرفیت از آزمون وکالت گفت: امیدوارم وکلا و کارآموزان وکالت نیز با بررسی پیشنهاد بزرگ کردن بازار خدمات حقوقی، به این پویش بپیوندند.

در ابتدای این جلسه محسن جلواتی با ارائه گزارش عملکرد دیده بان شفافیت و عدالت به تشریح اقدامات انجام شده این موسسه در ماه اخیر پرداخت و گفت: پیگیری ۱۵ مطالبه و ۱۲ گزارش مردمی از فساد در دستگاه های مختلف و همچنین پیگیری اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه و شفاف کردن فهرست واردکنندگان با ارز دولتی از جمله تلاش های دیده بان در مردادماه بوده است.

در پایان این جلسه احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت از صبا آذرپیک خبرنگار آزاد برای تلاش هایش در جهت الزام پزشکان به نصب کارت خوان و پرداخت مالیات، قدردانی کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0