منو

احمد توکلی با ارسال نامه ای به اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار تجدید نظر درمصوبه اخیر شورای آموزش و سنجش کشور شد.

در این مصوبه که از سال تحصیلی آینده به اجرا در خواهد آمد، عنوان شده است: سوابق تحصیلی و نمرات دوران دبیرستان دانش  آموزان در کنکور تأثیر قطعی خواهد داشت.

توکلی نوشت: با پی گیری این مصوبه از حقوق آموزشی دانش‌آموزان دفاع نمایید و تا زمانی که امکان برگزاری آزمون‌های دبیرستانی به‌صورت ۱۰۰ درصد امن و همگن در سه سال پایانی به وجود نیامده است از این اقدام جلوگیری نمایید.

توکلی9
به گزارش داد، متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اعضای محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
با سلام و احترام؛
در مصوبه اخیر شورای محترم آموزش و سنجش کشور، تأثیر مثبت نمرات یک سال دبیرستان (متوسطه دوم) دانش آموزان به تأثیر قطعی بدل شده است. این اقدام می‌تواند تضییع حقوق دانش آموزان را به دلیل نبود فرصت‌ها و سوابق برابر برای آنها در پی داشته باشد. درحالی‌که شواهد نشان می‌دهد منافع برخی مؤسسات آموزشی خصوصی با این تصمیم تأمین می‌شود. کدام دلیل دینی و عقلی اجازه می‌دهد با ظلم به دانش‌آموزان منافع زیاده‌خواهانی سیری‌ناپذیر تأمین گردد؟ تکلیف دفاع از حقوق این دانش آموزان یکی از شئون نمایندگی است بنابراین با پی گیری این مصوبه از حقوق آموزشی دانش‌آموزان دفاع نمایید و تا زمانی که امکان برگزاری آزمون‌های دبیرستانی به‌صورت ۱۰۰ درصد امن و همگن در سه سال پایانی به وجود نیامده است از این اقدام جلوگیری نمایید.
این مطالبه ۲۵۷۸۲ از دانش آموزان سراسر کشور است که در ربات تلگرامی دیده‌بان شفافیت و عدالت به آدرس @DaadRobot ثبت شده است.
با تشکر
احمد توکلی
رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت
۱۴ مرداد ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0