منو

قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت از پیگیری ۳۲ پرونده تخلف گمرک در این سازمان خبر  داد و گفت: همچنین پرونده یکی از بیمارستان های خصوصی تهران که بیش از ده هامیلیارد فرار مالیاتی دارد در دست پی گیری و بررسی است.

جلواتی

محسن جلواتی قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به اقدامات این سازمان از اسفند سال گذشته تا کنون گفت: در این مدت ۱۳۷ گزارش به موسسه رسیده و ۲۲ نفر نیز به جمع داوطلبین همکاری با سازمان اضافه شده است.

وی با بیان اینکه کارگروه های نفت، بانک، درمان و آموزش به نسبت بقیه کارگروه ها فعالیت بیشتری دراین مدت داشتند، تصریح کرد: همچنین دفتر موسسه در استان قزوین راه اندازی شد که جمع دفاتر استانی ما به ۱۷ عدد رسید.

قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت یکی از اقدامات مهم موسسه در این مدت را پیگیری ۳۲ پرونده تخلفات گمرک ذکر کرد و افزود: این پرونده ها به صورت اجرایی مطالعاتی است که خروجی آن پیشنهاد جهت اصلاح و جلوگیری از انجام فساد در گمرک است.

جلواتی با بیان اینکه قرار است در همین راستا جلسه ای با رئیس گمرک برگزار شود، افزود: پنج مورد از این پرونده ها که درخصوص  فرار از پرداخت عوارض گمرکی و مالیات که رقم بسیار بالایی را شامل می شود را در این جلسه به صورت خاص پیگیری می کنیم.

وی همچنین از فرار مالیاتی میلیاردی یکی از بیمارستان های خصوصی خبر داد و گفت: این بیمارستان خصوصی که در حال راه اندازی شعبه دوم خود است بیش از ده ها میلیارد تومان از درآمد خود را با ترفندی از پرداخت مالیات فراری داده که دیده بان شفافیت و عدالت در حال پیگیری این موضوع و مکاتبه با رئیس سازمان امور مالیاتی کشور است.

قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت در ادامه به برخی از اقدامات دیگر موسسه اشاره کرد و گفت: با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح پنج نفر از نخبگان این ستاد در راستای اجرای پروژه های تحقیقاتی و برای ایجاد شفافیت و جلوگیری از فساد با این موسسه همکاری خواهند کرد.

پیگیری پرونده های پردیسبان، پدیده شاندیز و کاسپین از دیگر مواردی است که جلواتی به آن اشاره کرد و گفت: درخصوص پرونده موسسه ثامن الحجج  مکاتبه ای با رئیس قوه قضائیه، بازپرس پرونده و بانک مرکزی داشتیم.

وی نامه به نمایندگان جهت احیای قانون انتشار محاکمه علنی مفسیدین اقتصادی، شکایت از وزیر راه جهت راه اندازی نکردن سامانه ملی املاک و اسکان کشور، پیگیری برخی تخلفات در سازمان صداوسیما، مکاتبه با معاون رئیس جمهور جهت اجرای ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه مبنی بر راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران، مکاتبه با معاون اول رئیس جمهور درخصوص نرخ ارز و پیشنهادات درخصوص رفع موانع و اجرای بهتر مصوبات و درخواست از وزیر جهاد کشاورزی جهت شفاف سازی املاک واگذار شده از سوی این وزارتخانه از اول انقلاب تاکنون را از دیگر اقدامات موسسه برشمرد.

قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت افزود: جلسه با مسئولین روزنامه رسمی و پیشنهاد دسترسی بهتر مردم به دستگاه های نظارتی به اطلاعات در این زمینه، مکاتبه با دفتر حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای مبنی بر پیگیری صحیح و دقیق تقلب فرماندار دزفول در جلسه امتحان و تحت فشار نگذاشتن ناهیان از منکر و افشاءکنندگان این مورد و همچنین نامه به مدیرعامل مخابرات درخصوص حذف تعداد زیادی از مشاورین در شرکت مخابرات از دیگر اقدامات این موسسه بوده است.

جلواتی با بیان اینکه نامه به رئیس سازمان غذا و دارو درخصوص کارپول های بی حسی و رانت در این زمینه یکی دیگر از اقدامات ما بوده گفت: مکاتبه با وزیر نیرو جهت جلوگیری از خرید نیروگاه قدیمی دوازده ساله از ترکیه به عنوان نیروگاه نو و نامه به رئیس کل بانک مرکزی درخصوص برداشت بدون مجوز از صندوق توسعه ملی نیز از اقدامات این موسسه بوده است.

جلسه ماهانه دیده‌بان شفافیت و عدالت عصر امروز سه‌شنبه با محوریت “قوانین مرتبط با شفافیت ولی غیر رایج”  با حضور اعضای این موسسه و همچنین احمد توکلی رئیس هیئت‌مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت و موسی‌الرضا ثروتی نماینده سابق مجلس و مشاور تنقیح قوانین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که از آرش کبیری به عنوان برگزیده حامی شفافیت در اردیبهشت ماه تقدیر شد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0