منو

پس از انتشار گفت‌وگوی «شرق» با احمد توکلی درباره دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری برای بازرسی از نهادهای زیر نظر رهبری، این نماینده سابق مجلس توضیحات تکمیلی در کانال تلگرامش منتشر کرد که بدین شرح است:

عصر شنبه ۲۶/۱۲/۹۶ خبرنگار محترم روزنامه شرق تلفنی سؤالاتی درباره نحوه بازرسی نهادهای زیرمجموعه دفتر رهبری از من پرسید که گفته‌های من در روزنامه  یکشنبه شرق مورخ ۲۷/۱۲/۹۶ منتشر شد.

توکلی45
🔸دقت در گفته‌هایم پس از انتشار، نقایصی را برایم آشکار ساخت که ممکن است به ناقص دیدن بازرسی در دفتر رهبری بینجامد. به همین دلیل پس از تأمل و مشورت چند نکته تکمیلی را تقدیم می‌کنم. چنانچه گفتم بازرسی ویژه دفتر، کار ادواری ندارد و بازرسی موردی انجام می‌دهد که معمولاً به وی ارجاع می‌گردد. سازمان بازرسی کل کشور وظیفه بازرسی ادواری و موردی، هر دو را بر عهده دارد. گرچه مسئولیت بازرسی از نهادهای مربوط به دفتر اصالتاً با این سازمان نیست، ولی طبق توافقی که سال‌هاست انجام شده و اجرا می‌شود، سازمان بازرسی کل کشور سالانه از تمامی نهادها و دستگاه‌های منتسب به مجموعه رهبری شبیه انجام‌وظیفه‌اش درباره تمام اجزا؛ بخش دولتی و عمومی بازرسی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری
علاوه بر اینها چنانکه در مصاحبه اخیر نیز اشاره کردم موسسه حسابرسی خاصی مراقبت از دخل و خرج نهادهای مربوط به رهبری را عهده‌دار است. این موسسه، موسسه مفید راهبر است که در سال ۱۳۷۱ برای ارائه خدمات حرفه‌ای حسابرسی به دستگاه‌ها و مؤسسات بیت رهبری تشکیل شده است. این موسسه که عضو جامعه حسابداران رسمی ایران است، از آخرین روش‌ها و ابزارهای علمی بهره می‌گیرد و به دلیل کیفیت و امانت بالا بین ۲۷۰ موسسه مشابه، جزء طبقه الف و در گروه ۱ مؤسسات معتمد بورس است. این موسسه در سال ۱۳۸۸ گواهی تعهد به تعالی را از موسسه مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی (که مسئولیت اعطای جایزه ملی بهره‌وری و تعالی سازمانی را بر عهده دارد) به دست آورد و در سال ۱۳۹۱ جایزه سه ستاره تعالی را نیز کسب نمود.
بدین ترتیب دستگاه‌های تحت نظر یا وابسته به بیت رهبری را علاوه بر آنکه به طور سالانه سازمان بازرسی کل کشور بازرسی می‌کند، توسط موسسه‌ای معتبر حسابرسی می‌شود و در عین حال دفتر ویژه‌ای نیز موارد ارجاعی را با دقت و حساسیت بازرسی می‌کند.

🔷در واقع کنترل در آنجا به طور نسبی از هر جای دیگر حکومت قوی‌تر است. هر جا بازرسی و نظارت باشد و هر چه نظارت و بازرسی دقیق‌تر و بی‌رودربایستی‌تر، سلامت بیشتر و فساد کمتر خواهد بود. البته زیبنده دفتر رهبری هم همین است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0