منو

سوگ

به گزارش داد، احمد توکلی ظهر امروز یکشنبه در مراسم خاکسپاری فرزندش محمد توکلی گفت: محمد ظلم ستیز، حامی فقرا، عاشق اهل بیت و مدافع رهبری بود و اطاعت از مقام معظم رهبری را بر خود واجب می دانست.

وی افزود: محمد با آنکه گلایه هایی از مسئولین داشت، همواره مدافع ولایت و مقام معظم رهبری بود و اطاعت از ایشان را بر خود واجب می دانست.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در حالی که مرتب اشک می ریخت، سپس خدا را شکر کرد و گفت: چه چیز بهتر از این. محمد را خدا خودش داد و خودش هم گرفت. ما هم ۳۷ سال بهره مند بودیم.

توکلی با بیان اینکه مرگ نصیب همه افراد می شود، گفت: نوبت همه ما می شود. دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد.

وی با اشاره فرازی از نهج البلاغه افزود: وقتی افراد را در قبر می گذارند، همه می روند. شخص مرده می خواهد از جایش برخیزد اما نمی تواند. می خواهد از این پهلو به آن پهلو شود اما نمی تواند. همه جا برایش تاریک است. اینجا دیگر هیچ کس به فکرش نیست و نمی تواند باشد. آدم است و اعمالش.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: خداوند لطف کرده و امکان رساندن خیرات به متوفی را فراهم کرده است. در را نمی بندد. در رحمتش باز است. من پیش خودم گفتم که خدا جوان من و تو را دوست دارد.

توکلی افزود: محمد جوانمرد بود. خدایا تو را شکر.

وی در حالی که اشک می ریخت و از سوز فرزندش می گریست، با اشاره به صحبت های پیرامون خاکسپاری فرزندش در تهران یا بهشهر گفت: قصه دفن محمد در این امامزادگان که در منطقه پونک خیلی مورد احترام می باشد، جالب است.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت سپس گفت: یکی از اقوام پیشنهاد داد که در همین تهران و محل امامزادگان عینعلی و زینعلی دفن شود چرا که به خانه اش نزدیک است و همسر، فرزندان و مادرش که یک شیر زن است، می توانند راحتر بر سر مزارش بیایند.

توکلی افزود: نظر اینجانب بر این بود که چون در این محل قبر گران است و ما نمی توانیم هزینه آنرا تهیه کنیم، در بهشهر دفنش کنیم.

وی گفت: دوست عزیزم آقای فتحیان گفت که من در اینجا قبر ۲ طبقه خریدم. یک طبقه برای پدرم که پدر شهید است، استفاده شده اما طبقه دیگرش خالی است و می دهیم به محمد.در جواب این مرد من چه می توانستم بگویم. قبول کردم.

توکلی افزود: آقای فتحیان به من گفت که قبل از آنکه این موضوع را با شما در میان بگذارم، به فاطمه زهرا (س) متوسل شدم و گفتم یا فاطمه، احمد توکلی به من جواب رد ندهد.

در این لحظه توکلی با آرامش دعا کرد و  گفت: خدایا در جوار این امامزادگان این بچه با معرفت را به خودت می سپارم.

سردار سلیمانی نیز با ارسال تربت امام حسین (ع) برای محمد توکلی، مراتب تسلیت خود را اعلام کرد. احمد توکلی نیز در مراسم خاکسپاری فرزندش، با سپاس از سردار سلیمانی برای سلامتی وی دعا کرد.

محمد توکلی طراح و گرافیست هنر انقلاب است که دیروز شنبه در پی عارضه کبدی در شیراز درگذشت.

وی دارای ۲ فرزند (یک دختر و یک پسر بود.)

مراسم ترحیم محمد توکلی فردا دوشنبه۳۰ بهمن از ساعت ۱۴.۳۰ تا ۱۶ در مسجد امام صادق (ع) میدان فلسطین برگزار می‌شود.

همچنین مراسم ترحیم در بهشهر روز سه‌شنبه ۱ اسفند از ساعت ۱۵ لغایت ۱۷ در مسجد مهدیه بهشهر برگزار می شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0