منو

دلیگانی
نماینده مردم شاهین شهر گفت: آقایان ۴۱ تعهد داده اند و یکی از آن‌ها پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم  و دیگری پالرمو بوده است.
حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه  با اشاره به تصویب لایحه دولت برای الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی (پالرمو) در مجلس، اظهار داشت: زمانی که بنده در این خصوص اخطار قانون اساسی دادم لاریجانی اعلام کرد تعهدی که وزیر خارجه و وزیر اقتصاد سابق امضا کردند تنها مربوط به الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم است این در حالی است که  آقایان در آنجا ۴۱ تعهد داده اند و یکی از آن‌ها پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم  و دیگری پالرمو بوده است.

وی افزود: اتفاقا آقایان در خرداد ماه ۹۵ تعهد داده اند که برای هر دو مورد  تا دی ماه ۹۶ از مجلس مصوبه بگیرند و به همین دلیل دولت آن‌ها را با تعجیل تهیه کرد و اوایل دی ماه به مجلس ارائه داد.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه مجلس اشتباه بزرگی را در این خصوص مرتکب شد، تصریح کرد: معتقدم در حال حاضر اکثریت مجلس برای این موضوع پشیمان هستند. البته بنده استدلالات خود را برای شورای نگهبان ارسال کردم و مغایرت آن را با اصول قانون اساسی منعکس کردم، از این رو جای امیدواری  دارد که شورای نگهبان آن را رد کند.

نماینده مردم شاهین شهر تاکید کرد: پس از آنکه افشا شد آقایان در FATF به ۴۱ مورد در این خصوص تعهد داده اند چند ماه بعد در سال ۹۵ نامه‌ای تنظیم می‌کنند و به نوعی در آن اظهار پشیمانی می‌کنند البته این بار سه نفر از جمله رئیس کل بانک مرکزی، وزیر خارجه و وزیر اقتصاد آن زمان آن را امضا می‌کنند که مورد توبیخ نیز قرار می‌گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه علی رغم آن باز هم دولت در همین راستا این مسیر را ادامه می‌دهد.

منبع: دانشجو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0