منو

توکلی2در پی شکایت نعمت زاده ، هیات منصفه مطبوعات دیده‌بان شفافیت و عدالت را مجرم ندانست

در پی شکایت نعمت زاده وزیر سابق، معدن و تجارت از سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت، هیات منصفه مطبوعات به اتفاق آرا دیده‌بان شفافیت را مجرم ندانست.

به گزارش الف احمد توکلی مدیر عامل  سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در تاریخ ۷ دی ماه  ۹۵ طی نامه ای به اسحاق جهانگیری نسبت به رفتارها و تصمیمات فسادزا و رانت جویانه نعمت زاده وزیر صنعت هشدار داد.

او در نامه دیگری ضمن تشکر از پیگیری معاون اول رییس جمهور در پاسخ به بخشی از نامه جهانگیری نوشت : توجه جنابعالی به گزارش مورخ ۷ دی ۱۳۹۵ سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت پیرامون فشار وزیر صنعت، معدن و تجارت بر گمرک ایران قابل تقدیر است. در آن گزارش، دیده‌بان با دلایل حقوقی و اقتصادی نشان داده بود که درخواست وزیر مذکور برای آنکه گمرک ایران از جریمه قانونی ۳۰۰۰ میلیارد تومانی شرکت ال‌جی به خاطر تقلبات گمرکی این شرکت، چشم بپوشد، غیرقانونی و ضد منافع ملی است. شما این موضوع را درخور بررسی جدیِ همراه با حساسیت شمردید. این استقبال از امربه‌معروف و نهی از منکر از شما سابقه هم داشته است. جا دارد رسماً تشکر دیده‌بان شفافیت و عدالت را ابراز کنم.”

در عین حال طی واکنش به گزارش دیده‌بان نوشته‌اید: «البته برخی عبارات بر علیه وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت قبول و اخلاقی نمی‌باشد» احتمالاً اشاره جنابعالی به خیانت بار خواندن توصیه نامه وزیر، فسادزا بودن این روش و سابقه داشتن این قبیل اقدامات فسادپرور در وزارت مزبور، بوده است.”

توکلی در ادامه نامه با ذکر مستنداتی خواستار برکناری نعمت زاده از وزارت صنعت شد .و نوشت: دیده‌بان شفافیت و عدالت مصرانه از جنابعالی می‌خواهد که رئیس‌جمهور محترم را به عزل وزیر میلیاردر ویژه خوار که نه تنها به آبروی دولت بلکه به آبروی حکومت ضربه زده است، راضی بفرمایید.( دهم بهمن ماه ۱۳۹۵)

بدنبال انتشار این دو نامه  نعمت زاده  علیه دیده بان شفافیت و عدالت و احمد توکلی اقدام به شکایت نمود .احمد توکلی با استقبال از شکایت آن را فرصتی برای برای طرح مسایل بیشتر دانست .

احمد توکلی امروز در جلسه دادگاه حاضر و به دفاع از خود و اقدامات  سازمان دیده بان شفافیت  پرداخت  .

یک عضو هیات منصفه مطبوعات در گفتگو با خبر‌نگار الف اعلام کرد هیات منصفه به اتفاق آرا دیده بان شفافیت و عدالت را مجرم ندانست .

گزارش جلسه هیات منصفه

علی‌اکبر کساییان نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره جلسه امروز دادگاه مطبوعات که در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران که به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد، گفت: در جلسه امروز به پرونده اتهامی نویسنده مطلب و مدیرعامل خبرگزاری دانشجو به اتهام نشر مطالب خلاف واقع رسیدگی شد که پس از توضیحات ارائه شده، هیات منصفه دادگاه مطبوعات غلامرضا خواجه سروی نویسنده مطلب و هادی قاسمی مدیرعامل خبرگزاری دانشجو را به اتفاق آرا مجرم نشناخت.

عضو هیات منصفه دادگاه مطبوعات در رابطه با پرونده سایت فرهنگ و هنر گفت: این پرونده پنج متهم داشت که وکیل شاکی در ابتدا جلسه نسبت به چهار نفر از آن‌ها اعلام رضایت کرد و نفر پنجم مدیر مسیول روزنامه صبا به اتهام نشر اکاذیب با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد.

وی در رابطه با پرونده احمد توکلی صاحب امتیاز سایت الف و مدیر عامل سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت  که با شکایت نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت به دادگاه ارسال شده بود، اظهار کرد: اتهام احمد توکلی ، نشر اکاذیب و توهین بود که بعد از رسیدگی، طبق نظر هیات منصفه مطبوعات، توکلی در هر دو مورد مجرم شناخته نشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0