منو

وقف چیعضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: رانت‌هایی در واردات محصولات کشاورزی وجود دارد که متاسفانه بیشتر آنها در ارتباط با مجموعه‌های دولتی هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، گفت: رانت‌هایی در واردات محصولات کشاورزی وجود دارد که متاسفانه بیشتر آنها در ارتباط با مجموعه‌های دولتی هستند.

علی وقف چی درخصوص واردات برخی از محصولات کشاورزی با قیمتهای نجومی، اظهار داشت: کشوری مانند ترکیه با توجه به اینکه عضو سازمان تجارت جهانی است تعرفه‌های ۲۰۰ درصدی را برای واردات برخی از محصولات کشاورزی مقرر کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه کشورهای همسایه ما دارای تعرفه واردات محصولات کشاورزی بالایی هستند، گفت: متاسفانه در کشور ما حداکثر محدودیت واردات تنها ۵درصد است و برخلاف صراحت قانونی محصولات کشاورزی در فصل برداشت نیز وارد کشور می‌شوند، تنها ۵۰ درصد سبزیجات و میوه‌های به دست مصرف کننده می‌رسد و ۵۰درصد دیگر آن در مسیر مزرعه تا مصرف کننده از بین می‌رود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه علی رغم وجود ظرفیت صادرات در کشور اقدام به واردات می‌کنیم، ادامه داد: باید نگاه خود را نسبت به مدیریت محصولات کشاورزی تغییر دهیم، می‌توانیم برخلاف کشورهای اروپایی و آفریقایی که دارای محدودیت دمایی هستند تولیدات کشاورزی خود را افزایش داده و صادرات کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ایران سومین کشور جهان در زمینه تنوع محصولات کشاورزی است، عنوان کرد: رانت‌هایی در واردات محصولات کشاورزی وجود دارد که متاسفانه بیشتر آنها در ارتباط با مجموعه‌های دولتی هستند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه واردات برخی از محصولات کشاورزی با قیمت‌های نجومی ارتباط صددرصدی با مفاسد اقتصادی دارد،خاطرنشان کرد: با توجه به انحصار ایجاد شده درخواست کرده‌ایم تا لیست مجوزهای وارد کنندگان محصولات کشاورزی را اعلام کنند اما تا کنون چنین اقدامی صورت نگرفته است.

منبع: خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0