منو
 علیرضا بیگی
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت که امروز به بهانه برندینگ، شرکت‌های واسطه کاغذی از شرکت نفت، سوخت را خریداری کرده و به جایگاه‌داران می‎‌فروشند و از هر لیتر ۲۵ تومان عائدی دارند.
احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، درباره موضوع برندینگ در حوزه سوخت، گفت: یکی از مصادیق فرصت‌های رانتی همین طرح برندینگ شرکت نفت است.

وی با اشاره به اینکه براساس این رانت از پشت فَنس شرکت نفت بنزین به جایگاه‌ها حمل می‌شود، اظهار داشت: شرکت‌های کاغذی تشکیل شده است که از شرکت نفت، سوخت را خرید و با جایگاه‌داران قرارداد فروش امضا می‌کنند.

علیرضا بیگی با ذکر اینکه از هر لیتر بنزین خرید و فروش شده ۲۵ تومان برای این شرکت‌‌های واسطه برندینگ باقی می‌ماند، گفت: اگر این میزان را در ۸۰ میلیون و در ۳۶۵ روز ضرب کنیم، ۱۰۰۰ میلیارد تومان عائدی این شرکت‌های کاغذی از محل برندینگ سوخت خواهد شد.

وی با تصریح به اینکه برندینگ باید مربوط به مشتری باشد خاطرنشان کرد: برندینگ باید میان تولیدکنندگان و توزیع ‌کنندگان رقابت ایجاد کند تا مشتری از بین برندهای مختلف آن را که باب مِیلش است انتخاب کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه امروز در کشور قیمت بنزین تکلیفی بوده و امکان تغییر در کیفیت بنزین نیز وجود ندارد، گفت: امروز طرح برندینگ در ایران پروژه‌ای وارونه و نواختن شیپور از سر گشاد آن است که فقط برای کسانی سبب درآمد رانتی شده است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0