منو

بقاییپالیزدار گفته بود که «اطلاعات آقای قاضی‌پور مبنی بر اینکه در منزل آقای بقایی هنگام بازداشت ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم سکه، ۱۵ سکه دو و نیم، مبلغ ۲۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال وجه نقد،۴۵۴ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال از پول نهاد ریاست جمهوری کشف شده بود. دقیق بوده است.» آقای بقایی تصور کنید رسانه همان دادگاه علنی است،بفرمایید توضیح دهید!اگر این حرف ها درست است،چرا؟اگر درست نیست،شما درستش را با ذکر جزئیات،بدون اتهام زدن به دیگری،بگویید.
آقای بقایی، لطفا در مورد گفته های پالیزدار هم توضیح دهید!
قاضی پور طی سخنانی درباره پرونده و اتهامات مالی بقایی عنوان کرده بود که «از این بین می توان به اختلاس ۱۶ میلیارد تومانی دانشگاه اشاره کرد که این میزان پول، در روز تحلیف ریاست جمهوری دوره یازدهم بر اساس گزارش دیوان محاسبات از بودجه دولتی برداشت شده است. اختلاس بعدی آقای بقایی در رابطه با تحویل ۳ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۵۰۰ یورو و همچنین ۵۹۰ هزار دلار از بیت‌المال است که این میزان پول در سال ۱۳۹۲ به آنان داده شد تا در اجلاس سران کشورهای اسلامی، هزینه شود، اما این میزان هزینه نشده است.»

سخنان قاضی پور و پاسخ کوتاه بقایی
نماینده اصولگرای ارومیه ادامه داده بود که «تصرف دیگر مربوط به پرونده آقای بقایی در این رابطه است که ۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به خانه ایرانیان برداشت شده است، به‌نحوی که از بیت‌المال به حساب خانه ایرانیان پول واریز کرده بودند. در منزل آقای بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم سکه، ۱۵ سکه دو و نیم، مبلغ ۲۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال وجه نقد، ۴۵۴ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال از پول نهاد ریاست جمهوری موجود بود و می‌گفتند، می‌خواستم پس از بهبود ارتباطمان با دولت آقای روحانی پول‌ها را بازگردانیم.»

این سخنان «نادر قاضی پور» نماینده ارومیه با واکنش تند «حمید بقایی» مواجه شد. او در پاسخ به این سخنان قاضی‌پور، در کانال تلگرامی‌اش نوشت که «جناب قاضی‌پور، پاسخ شما و گردانندگان شما فقط یک جمله است؛ فرزند خلف پدرتان نیستید اگر ظرف ۲۴ ساعت مستندات حرفتان را از همان خبرگزاری منتشر نکنید.»

تائید سخنان قاضی‌پور توسط یک مقام ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی
این موضوع پس از بست نشینی برخی یاران احمدی نژاد در حرم عبدالعظیم حسنی خیلی جدی دنبال نشد و در حد مطرح شدن و پاسخ کوتاه بقایی باقی ماند. تا اینکه چند روز پیش «کاظم پالیزدار» دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی سخنان و اطلاعاتی که «نادر قاضی پور» از کشف پول و سکه در منزل «حمید بقایی» داده بود را تائید کرد و آن را دقیق دانست.
پالیزدار گفته بود که «اطلاعات آقای قاضی‌پور مبنی بر اینکه در منزل آقای بقایی هنگام بازداشت ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم سکه، ۱۵ سکه دو و نیم، مبلغ ۲۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال وجه نقد،۴۵۴ میلیون و ۵۱۰ هزار ریال از پول نهاد ریاست جمهوری کشف شده بود. دقیق بوده است.» تصور کنید رسانه همان دادگاه علنی است،بفرمایید توضیح دهید!

استراتژی اتهام در برابر اتهام دیگر جواب نمی‌دهد
حرف «محمود احمدی نژاد»، «حمید بقایی» و نزدیکان آنها در مورد اتهاماتی که به آنها وارد شده است تنها طرح اتهاماتی علیه قوه قضائیه، برادران لاریجانی، مغرض بودن دستگاه قضایی و تاکید بر علنی بودن دادگاه بوده است که در حقیقت هیچکدام پاسخ مستدل و قانع کننده ای برای مردم نیست؛ چرا که رئیس دولت های نهم و دهم و یارانش این فرصت را داشتند تا اگر انتقادی به قوه قضائیه و عملکرد آن دارند در طول حاکمیت ۸ ساله شان بر قوه مجریه آن را مطرح و دنبال کنند.
اما احمدی نژاد و یارانش نه تنها در طول دولت های نهم و دهم شکایتی از قوه قضائیه و عملکرد آن نداشتند، بلکه برخی از نزدیک ترین یارانشان را در دولت که حمایت های بی دریغی از آنها داشتند نظیر «سعید مرتضوی» را از درون قوه قضائیه به همکاری با قوه مجریه فراخواندند.
الان رسانه ها آماده شنیدن این موضوع و انتقال آن به مردم و جامعه هستند که آقای بقایی بگوید حرف های پالیزدار درست هست یا خیر؛اگر درست است، چرا و به چه دلیلی آقای بقایی این میزان پول نقد و سکه طلا را در منزل نگه داشته است؟ اینکه این پول ها از کجا امده است و قرار بوده صرف چه اموری شود؟ اینکه چرا این حجم از پول نقد و سکه طلا را در منزل نگه داشته اند و اینکه آیا این پول از اموال بیت المال بوده یا شخصی سئوالاتی است که پاسخ به آن خواسته جامعه و مردم است.اگر هم درست نیست،درستش چیست؟
بدون هیچ قضاوتی در مورد اصل ماجرا مردم و رسانه ها مشتاقانه منتظر اظهار نظر احمدی نژاد و بقایی در این خصوص هستند. طبیعتا اینکه دیگران را مسئول پرونده شکل گرفته علیه خود بدانیم چیزی جز فرافکنی نیست و رسانه ها آماده اند علنا پاسخ های این طیف را درباره چرایی نگهداری این میزان زیاد پول نقد و سکه طلا توسط یک مسئول سابق بدانند.

منبع: تابناک

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0