منو

بانک مرکزیرئیس کل بانک مرکزی گفت: قانون مبارزه با پولشویی در جلسه هیئت دولت اصلاح شد.

ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قانون مبارزه با پولشویی در جلسه امروز دولت اصلاح شد.

وی افزود: بر اساس نیازهایی که وجود دارد، نیاز بود اصلاحاتی در قانون انجام شود که خوشبختانه این اصلاحات در جلسه دولت انجام شد و  این قانون به سرعت به مجلس می‌رود. از این طریق بخشی از مشکلات مربوط به پولشویی در نظام بانکی برطرف خواهد شد.

سیف تصریح کرد: ۱/۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به اشتغال روستاییان اختصاص پیدا کرد که با نرخ ۶ درصد به روستاییان اعطا می‌شود.

سیف در پاسخ به سؤالی در ارتباط با آخرین وضعیت سپرده گذاران مؤسسات مالی اظهار داشت: بر اساس تصمیمی که در نشست سران سه قوه گرفته شد کمیته ای مشخص شد تا تصمیمات لازم را در خصوص سپرده گذاران مؤسسات مالی بگیرد. آن کمیته تشکیل جلسه داده و بر اساس اولین تصمیمی که اتخاذ کرد، حساب هایی که قبلاً توقیف شده بود با دستور رئیس قوه قضاییه به سرعت رفع توقیف شدند.

وی با بیان اینکه از هفته آینده دو اقدام همزمان شروع می‌شود، اضهار داشت: یکی پرداخت ۲۰۰ میلیون تومان به همه سپرده گذارانی که بالای این رقم سپرده داشته اند و یکی هم ده درصدهایی که کسر شده بود می‌تواند برگردد و سپرده گذاران می‌توانند با افتتاح حساب منابعشان را سپرده گذاری یا دریافت کنند.

سیف افزود: مؤسسه کاسپین در آینده یک مؤسسه مجاز فعال خواهد بود و می‌تواند فعالیت خود را ادامه بدهد و از این جهت هم مشکلی نیست.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0