منو

بیشترین نارضایتی مردم از کدام دستگاه‌هاست؟

رئیس دیوان عدالت اداری، وزارت کار، تأمین اجتماعی، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش را چهار دستگاهی اعلام کرد که مردم بیشترین شکایت را از این دستگاه‌ها در دیوان عدالت مطرح می‌کنند.
به گزارش فارس، حجت‌الاسام محمدکاظم بهرامی در پاسخ به این سئوال که بیشترین شکایات صورت گرفته در سال ۹۵ مربوط به چه دستگاه یا نهادهایی است افزود: بیشترین شکایات در مرحله اول مربوط به وزارت کار و تأمین اجتماعی است که در رتبه نخست قرار دارد چون بحث کار و کارگری مطرح است و حوزه گسترده‌ای دارد.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: پس از وزارت کار، تأمین اجتماعی، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش در رتبه دوم تا چهارم قرار دارند.
وی تأکید کرد: البته باید در این موضوع به حیطه و گستردگی کار این دستگاه‌ها توجه کرد؛ مثلاً وزارت آموزش و پرورش را نمی‌توانیم با یک میلیون معلم و کارمند با یک وزارتخانه‌ای که ۱۰ هزار کارمند دارد مقایسه کنیم.
بهرامی اضافه کرد: در سال به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم از مأموران، ادارات و آیین‌نامه‌های دولتی به تعداد بیش از ۱۶۰ هزار فقره در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان عدالت اداری رسیدگی و ۲۹۵ فقره مصوبات دستگاه‌های اجرایی ابطال شده است.
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: در سال گذشته بیش از یک هزار و ۵۰۰ فقره پرونده در هیئت عمومی دیوان مختومه شده که از این میان ۵۳۷ فقره پرونده به ابطال مصوبه منتهی شده است. همچنین بیش از ۲۰ هزار پرونده در شعب اجرای احکام دیوان عدالت در راستای کاهش اطاله دادرسی مختومه شده است.
این مقام عالی قضایی همچنین از کاهش ۴٫۲ درصدی آمار پرونده‌های وارده به شعب بدوی دیوان در سال ۹۵ نسبت به ۹۴ خبر داد و گفت: همچنین آمار پرونده‌های مختومه شعب بدوی دیوان در سال ۹۵ نسبت به ۹۴ به میزان ۳٫۷ درصد کاهش داشته است.
بهرامی در ادامه به کاهش موجودی پرونده‌های معوقه شعب بدوی دیوان به میزان ۲۲٫۸ درصد نسبت به کل موجودی در ۶ ماهه دوم سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: منظور از پرونده‌های معوقه، پرونده‌هایی است که بیش از یک سال از تاریخ تشکیل آنها در شعب دیوان می‌گذرد.
رئیس دیوان عدالت اداری به کاهش آمار فراوانی پرونده‌های وارده به شعب تجدیدنظر به میزان یک درصد اشاره کرد و افزود: در سوی مقابل، پرونده‌های مختومه شعب تجدیدنظر دیوان در سال ۹۵ نسبت به ۹۴، حدود ۲۲ درصد افزایش داشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0