منو

دیناروند

جمعی از داروسازان استان اصفهان در نامه ای خطاب به دیناروند؛  معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو خواستند  از فروش زمین شهرک سلامت اصفهان جلوگیری کرده و عزل معاونت داروی دانشگاه علوم ­پزشکی این استان را خواستار شدند. در بخشی از این نامه آمده است: اقدام یک شرکت با سهام­داری مسئولین بلندپایۀ دانشگاه علوم ­پزشکی در خرید یک جای زمین­ های دارای کاربری تأسیس داروخانه و پیشنهاد واگذاری بخشی از سهام شرکت با قیمت ­های نجومی به داروسازان، زنگ خطر سوءاستفاده و انحصار در این مجموعه­ های نو پا را به صدا درآورده است. متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر دیناروند

معاون محترم غذا و دارو و ریاست کمیسیون قانونی ماده ۲۰ مرکز

 

همانگونه که طی نامه­ های مورخ ۱۶/۰۳/۹۶ و ۲۲/۰۳/۹۶ ریاست محترم انجمن داروسازان ایران خطاب به جنابعالی به استحضار رسید، اولین شهرک سلامت خصوصی در کشور به زودی در اصفهان راه ­اندازی خواهد شد. مجموعه ­ای که می­ تواند دسترسی بیماران به مراکز درمانی را افزایش دهد؛ به حل مشکلات ترافیکی شهر کمک کند و اصفهان را به یکی از قطب­های پزشکی منطقه و مقصد توریست درمانی تبدیل کند. متأسفانه به دلیل بعضی خودخواهی ­ها، امروز به کابوس داروسازان اصفهان تبدیل شده است.

اقدام یک شرکت با سهام­داری مسئولین بلندپایۀ دانشگاه علوم ­پزشکی در خرید یک جای زمین­ های دارای کاربری تأسیس داروخانه و پیشنهاد واگذاری بخشی از سهام شرکت با قیمت ­های نجومی به داروسازان، زنگ خطر سوءاستفاده و انحصار در این مجموعه­ های نو پا را به صدا درآورده است که اگر امروز جلوی آن گرفته نشود، ضمن خدشه ­دار کردن وجهۀ کارگزاران نظام اسلامی، در آینده حیات داروخانه­ های خصوصی مستقل را به شدت تهدید می­ کند.

بدیهی است اصلی ­ترین ضامن اجرای مقررات و ضوابط در حوزۀ دارو و داروخانه، نهادهای نظارتی استانی هستند. اما متأسفانه شاهد هستیم که مهمترین تخطی از آیین­ نامه داروخانه ­ها در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رخ می ­دهد. جناب آقای دکتر، مسئولان زمانی می ­توانند به وظایف نظارتی ­شان عمل کنند که بر اساس قانون، از هرگونه منفعت مستقیم و غیرمستقیم در حوزۀ مسئولیتشان مبرا باشند. به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری در مورد مفاسد اقتصادی: “با دستمال کثیف نمی­ شود شیشه را پاک کرد”.

داروسازان استان اصفهان از جنابعالی به عنوان بالاترین مقام مسئول در نظام دارویی کشور تقاضا دارند تا به انحصار، اجهاف و تخطی از ضوابط داروخانه ­ها در شهرک سلامت اصفهان پایان دهید و همچنین قاطعانه از شما انتظار داریم به فوریت، مقدمات عزل معاونت داروی دانشگاه علوم ­پزشکی اصفهان در دستور کار قرار گیرد.

با تشکر و آرزوی توفیق

 

نامه داروسازان به دیناروند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *