منو

همخواهی

 

به گزارش روابط عمومی دیده بان شفافیت و عدالت در هفته های گذشته مطالبه ای با عنوان “در خواست صدها جوان از ستاد کل نیروهای مسلح” در کانال همخواهی منتشر شد. در این مطالبه گری خواسته جوانان از سرلشگر باقری؛ رئیس کل ستاد نیروهای مسلح اینگونه عنوان شد: الحاقیه ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه تعیین تکلیف شود.

این مطالبه تا امروز در صدر مطالبه های هفته های گذشته این کانال قرار دارد.

شما نیز می توانید با امضاء این مطالبه به جمع مطالبه گران از این نهاد بپیوندید.

بدیهی است با افزایش چشمگیر تعداد امضاء کنندگان، این مطالبه جنبه عمومی پیدا کرده و سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت، به عنوان نماینده شما، طی نامه ای از نهاد یا فرد مذکور توضیح خواسته و نتیجه به اطلاع عموم خواهد رسید.

شما نیز می توانید در این کانال مطالبه/مطالبات خود را شخصاً نوشته و برای آن امضاء جمع کنید. آدرس کانال:    @hamkhahi

خواسته های دیگری که در رده های بعدی مطالبات قرار گرفته است شامل :

  • متن قرارداد با توتال و چین را منتشر کنید؛ متن مطالبه: باتوجه به اعتراضات مطرح شده به ماهیت و تعهدات ایران و طرفهای برنده در قرارداد توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، لطفا متن کامل این قرارداد را منتشر کنید تا مدافعان دولت بتوانند از آن در برابر منتقدان دفاع کنند و بهانه ای دست منتقدان این قرارداد نباشد.
  • مقامات ایرانی رشوه گیر از توتال را محاکمه کنید؛متن مطالبه: بر اساس گزارش رسمی وزارت دادگستری آمریکا،دادگاهی در این کشور شرکت نفتی توتال را  بابت پرداخت ۱۶و ۴۴میلیون دلار رشوه بترتیب در سالهای ۱۹۹۵تا ۲۰۰۴ تحت عنوان خدمات مشاوره به مقامات ایرانی،به ۲۴۵ میلیون دلار جریمه محکوم کرده است.

با توجه به اینکه اغلب مقامات فعلی وزارت نفت در سالهای یادشده هم در صنعت نفت ایران مسئولیت داشته اند و می توانند از این فسادهاسرنخ و اطلاعات در اختیار قرار دهنداز دادستان کل کشور تقاضا می کنیم علیه این فساد تحقیق کرده و به عنوان مدعی العموم رشوه گیران را محاکمه کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0