منو

cont

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان از توقیف دو فروند شناور باری با بیش از ۳۶میلیارد و ۵۵۰میلیون ریال کالای قاچاق در سواحل بندر ماهشهر خبر داد.

سردار سرتیپ عبدالله نظرپور با اعلام این خبر افزود: ماموران دریابانی در جریان بازرسی از این دو شناور ، ۶۶تن برنج ، ۵۲هزار کیلوگرم آناناس ، ۳۳هزار کیلوگرم گردوی خارجی ، ۲۱۰تن شکر ، ۵۰دستگاه لباسشویی ، ۸۰درستگاه کولرگازی ، ۱۰۰دستگاه یخچال ، ۵۰دستگاه مایکروفر ، ۷۰دستگاه آبسردکن و مقادیر زیادی لوازم خودرو و آشپرخانه و نوشیدنی ها کشف و ضبط کردند.

وی گفت: کالاهای قاچاق مکشوفه دریکی از کشورهای حوزه خلیج فارس و به صورت غیرقانونی بارگیری شده بود و قرار بود در یکی از مناطق ساحلی تخلیه و در بازارعرضه شود. فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان افزود: در این ارتباط ۱۲ متهم به قاچاق کالا بازداشت و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

سردار نظرپور با تاکید بر مبارزه مستمر با پدیده قاچاق کالا در مرزهای آبی خوزستان و آبهای شمال غرب خلیج فارس افزود: برخورد با این پدیده شوم که اقتصاد ملی و اشتغال داخلی را هدف قرار می دهد راهبرد اصلی دریابانی خوزستان است.

وی با اشاره به اینکه تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در اولویت ماموریت های مرزبانی و دریابانی خوزستان است افزود: مبارزه جدی با پدیده شوم قاچاق کالا و تدوین برنامه های فرهنگی از جمله فعالیت هایی است که در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی به صورت جدی در دستور کار اطلاعاتی و عملیاتی مرزبانان خوزستان قرار گرفته است.

سردار نظرپور با اشاره به اینکه باید ریسک و هزینه های قاچاق کالا را افزایش داد تا این پدیده کنترل و مهارشود افزود: اشتغال مولد و پایدار در مناطق مرزی و ساحلی می تواند روند قاچاق کالا را کاهش داد. امسال بیش از ۱۰۰میلیارد ریال کالای قاچاق در آبهای شمال غرب خلیج فارس و سواحل خوزستان توسط ماموران دریابانی کشف و ضبط شده است.

منبع: آنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0