منو

درخواست ۴،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومانی دولت برای ایجاد ۴.۷ میلیون شغل

ایجاد سالیانه ۹۵۰ هزار شغل یکی از بندهای قانونی برنامه ششم توسعه است که دولت دوازدهم مکلف به اجرا و عملیاتی کردن آن است.

به گزارش راه دانا؛ حسن روحانی در حالی پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری وعده ایجاد سالانه۹۵۰هزار شغل را در برنامه‌های دولت دوازدهم داده بود که بعد از انتخابات این اشتغالزایی را به سرمایه‌گذاری خارجی مشروط کرد.

اسحاق جهانگیری هم با بیان اینکه ایجاد ۹۵۰ هزار فرصت شغلی در سال نیازمند جذب سرمایه خارجی است، رقمی عجیب را برای ایجاد این تعداد شغل در سال بیان کرد.

وی که بیکاری را ابر چالش کشور خوانده بود بیان کرد: برای ایجاد ۹۵۰ هزار فرصت شغلی در سال نیازمند ۷۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری هستیم که این منابع باید از طریق سرمایه گذاری خارجی، بودجه‌ی دولت، منابع صندوق توسعه‌ی ملی، منابع بانکی و منابع و سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شود.

در واقع عددی که معاون اول رئیس جمهور برای اشتغالزایی در ۵ سال اجرای برنامه ششم بیان می کند در مجموع ۳۸۵۰ هزار میلیارد تومان است که این رقم فضایی است. یعنی دولت برای ایجاد ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار شغل در طول ۴سال سرمایه ای نزدیک ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان نیاز دارد که احتمال زیاد تامین این منابع غیر ممکن و ایجاد این میزان شغل هم دست نیافتنی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0