منو

بانک مرکزی و قوه قضائیه به مشکل موسسه اعتباری آرمان ورود کرده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین بانکی برای جلوگیری از بروز مشکلاتی همچون مشکلات موسسه اعتباری آرمان گفت که درباره مشکلات این موسسات اعتباری همچون آرمان، بانک مرکزی و قوه قضائیه پیگیر هستند تا حقوقی از مردم ضایع نشود.
به گزارش ایسنا، مجید کیانپور در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس در تذکری با تاکید بر لزوم اصلاح قوانین بانکی گفت: در طول سه هفته گذشته موسسه آرمان در سه استان لرستان، خوزستان و مرکزی مشکلات زیادی ایجاد کرده است. در استان لرستان سپرده مردم بالغ بر بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان تکلیفش معلوم نیست که در کجا قرار گرفته، موضوعی که این شائبه را ایجاد کرده که چگونه سهامداران موسسه آرمان مجوزهای لازم را گرفتند.
وی تاکید کرد: لازم است این موضوع از طریق کمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی شود. وزارت اقتصاد نیز باید پاسخگوی مردم باشد که متاسفانه تاکنون هیچ مسئولی پاسخگو نبوده است. معلوم نیست سپرده ها کجاست، وضعیت طوری است که دژ جلوی ادارات گذاشته‌اند و از پاسخگویی به مردم خودداری می شود.
این عضو مجمع نمایندگان لرستان خواستار شد که حداقل سهامداران و مدیران موسسه آرمان ممنوع الخروج شوند و اموال آنها توقیف گردد، تا وضعیت سپرده های مردم روشن شود که معلوم نیست کجاست.
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: چند موسسه اعتباری هستند که اشکالات و اختلالاتی داشته از جمله موسسه آرمان که بانک مرکزی و قوه قضائیه نیز ورود کرده است. انتظار می رود برای آینده کمیسیون اقتصادی در بازنگری قوانین بانکی تمیهدات لازم را بیندیشند تا شاهد بروز اینگونه اتفاقات نباشیم.
وی در پایان گفت: بانک مرکزی و قوه قضائیه و وزارت اقتصاد پیگیر این موضوع هستند. کمیسیون اصل ۹۰ نیز این موضوع را پیگیری کند تا حقوق افراد ضایع نشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0