منو

رفع تصرفات غیرقانونی اراضی عمومی در سال های اخیر

وزیر دادگستری از رفع تصرفات غیر قانونی اراضی عمومی در ۴ سال اخیر خبر داد. حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: یکی از توصیه‌های موکد رهبر معظم انقلاب اسلامی حفظ محیط زیست و منابع طبیعی است که دولت نیز در سال‌های اخیر این مسئله را با جدیت پیگیری کرده است.
وی گفت: در حال حاضر با همکاری قوا و نهادهای دیگر در چند سال اخیر تصرف و تجاوز به منابع طبیعی به حداقل رسیده است. وزیر دادگستری تاکید کرد: تلاش ما این است که روند تصرفات غیرقانونی اراضی بیت المال متوقف شود و یا به حداقل برسد. پورمحمدی گفت: درحال حاضر در بسیاری از نقاط کشور تصرفات غیرقانونی منابع طبیعی متوقف و در نقاط باقیمانده هم این روند کند شده است و اجازه نداده ایم که آن سرعت لجام گسیخته تجاوز به منابع طبیعی ادامه پیدا کند. وی افزود: درحال حاضر پرونده‌های زیادی از تصرفات گذشته دردست پیگیری است که برخی منجر به صدور حکم شده و اراضی تصرف شده به منابع طبیعی برگشته و برخی تغییر کاربری‌ها هم اصلاح شده است. وزیر دادگستری گفت: ما در حفظ منابع زیرزمینی، حفاظت از جنگل ها، مراتع و حریم رودخانه‌ها موفقیت‌های خوبی کسب کرده ایم و موانع جدی برای توقف تصرفات، ایجاد شده است. پورمحمدی با اشاره به این که تغییر کاربری‌ها آفت اراضی عمومی است، تصریح کرد: بخشی از تجاوز و تعرض به منابع طبیعی به تغییر کاربری زمین‌های مزروعی و تبدیل این اراضی به کاربری‌های دیگر بوده که با این مسئله به طور جدی مقابله کرده ایم. وی گفت: حفاظت از منابع طبیعی، انفال و اموال عمومی برای حیات انسان و نسل‌های معاصر و آینده بسیار مهم است و تلاش جدی ما در دولت برای رفع تصرفات غیرقانونی و برخورد با عوامل تعرض به منابع طبیعی ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0