منو

قرارداد نفتی

رئیس کارگروه نفت و گاز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: اگر در انجام وظایف نظارتی خود متوجه شویم که خدایی نکرده قراردادی مطابق با قوانین ما یا منافع ملی ما نباشد، قطعا نمایندگان به آن مورد ورود می کنند.

«محمدرضا منصوری» رئیس کارگروه نفت و گاز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت به دنبال این است که شرکت هایی بیایند که هر چه زودتر وارد کار توسعه ای در میادین نفتی و گازی کشور شوند.

وی افزود: در این خصوص تا کنون تفاهم نامه هایی با چندین شرکت خارجی به امضا رسیده و دولت در این زمینه اختیاراتی را به وزارت نفت داده است تا بتواند نسبت به تبدیل تفاهم نامه ها به قراردادهایی به نمایندگی از ایران اقدام کند که این قراردادها عمدتاً بلندمدت خواهند بود.

رئیس کارگروه نفت و گاز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت نفت بر این مسئله وقوف و توجه کامل دارد که باید قراردادهایی که به صورت بلندمدت در نفت و گاز به امضا می رسد ، مطابق با قوانین کشور و به نفع منافع ملی باشد و مجلس شورای اسلامی نیز در ایفای نقش نظارتی خود، از این موضوع مهم صیانت خواهد کرد.

وی ادامه داد: اگر در انجام وظایف نظارتی خود متوجه شویم که خدای نکرده قراردادی مطابق با قوانین ما یا منافع ملی ما نباشد، قطعا نمایندگان به آن مورد ورود می کنند و ما هم در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به طور مستقیم به مسئله ورود می کنیم و درگیر آن خواهیم شد.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0