منو

139408051946334956399254
دیده‌بان شفافیت و عدالت براساس وظیفه ذاتی خویش در شفاف‌سازی نظرات، تصمیمات و عملکرد کارگزاران در تاریخ ۰۶/۲/۱۳۹۶ طی نامه‌ای رسمی از مسئولان ستادهای ۶ نامزد محترم انتخابات ریاست جمهوری ۱۲ پرسش پیرامون مسئله شفافیت دولت و اعضای کابینه و قوانین مربوط را مطرح کرد و همه آنان را برای یک جلسه با حضور خبرنگاران رسانه‌ها در روز شنبه ۱۶/۰۲/۱۳۹۶ دعوت کرد تا به این ۱۲ پرسش پاسخ دهند.
نامزدهای محترم به دلیل بسته شدن برنامه‌های تبلیغاتی و عدم امکان تغییر آن عذر خواستند.
اعلام دارایی نامزدها و بستگان درجه اولشان از جمله مطالبات این نامه بوده است. خوشبختانه تاکنون سه نامزد برای ارائه اطلاعات مذکور به مردم اعلام آمادگی کرده‌اند. دیده‌بان ضمن تشکر از سه نامزدی که آمادگی خویش را اعلام کرده‌اند از هر شش نفر مصرانه می‌خواهد که صورت اموال و دارایی خود و بستگان درجه اول خویش را با صراحت و دقت کامل در جلسه مناظره جمعه همین هفته به سمع مردم شریف ایران برسانند. این اقدام یک مطالبه همگانی ضروری است که برکات زیادی از جمله تقویت سرمایه اجتماعی دارد که این سرمایه اجتماعی خود از عوامل مهم تولید ملی و افزایش بهره‌وری است. البته اعلان اموال و دارایی باید دقیق باشد تا قدرت مقایسه بین نامزدها برای رأی دهندگان به وجود آید.

نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۶
سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0