منو

فلاحتی

فلاحتی: به نظر من در عرصه شناسایی مدیران دو تابعیتی، دستگاه های دولتی باید یک بانک اطلاعاتی شفافی را در اختیار نهادها و مقامات تصمیم گیر و بازرسان قوا بگذارند.

فرهاد فلاحتی با اشاره به موضوعات مطروحه درباره وجود مدیران دو تابعیتی در بدنه دولت، گفت: قطعا رسیدگی به مسئله مدیران دوتابعیتی در کشور بسیار ضروری است، از این رو به نظر من در این عرصه دستگاه های دولتی باید یک بانک اطلاعاتی شفافی را در اختیار نهادها و مقامات تصمیم گیر و بازرسان قوا بگذارد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این بانک اطلاعاتی باید حاوی اطلاعات مدیران دو تابعیتی اعم از اسم و سطح و رتبه مدیریتی آن ها باشد، از طرف دیگر در این عرصه برای شناسایی افراد دو تابعیتی نباید هیچ مانعی جهت بازرسی های بازرسان قوا ایجاد شود.

وی گفت: همچنین در بحث مدیران دو تابعیتی نباید به گونه ای به جامعه القا شود که تمام مدیران کشور دارای تابعیت مضاعف هستند که قطعا این مسئله فضای نامطلوب و فضای یأس و ناامیدی را در عرصه جامعه ایجاد می کند.

فلاحتی ادامه داد: بعد از شناسایی مدیران دو تابعیتی، مسئولان و مقامات قوا باید بنشینند و درباره آینده مدیران دو تابعیتی تصمیم گیری کنند، از این رو به نظر من، نفس این مسئله که آیا داشتن تابعیت مضاعف برای مدیران خوب است یا خیر، نیازمند کار کارشناسی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: ما نمی گوییم که مردم عادی نباید تابعیت مضاعف داشته باشند زیرا سلب آزادی در قانون اساسی ممنوع است، اما چرا یک مدیر ارشد نظام جمهوری اسلامی باید تابعیت دوم داشته باشد.

وی ادامه داد: مقامات دولتی در مجلس اعلام کردند که تعداد مدیران دوتابعیتی به انگشتان دست نمی رسد، اما برخی نمایندگان مجلس اعلام می کنند که تعداد مدیران دو تابعیتی بالای ۵۰۰ نفر هستند، حال شاید هر دو آمار درست باشد، زیرا شاید رویکرد دولت نسبت به افراد دو تابعیتی تنها مدیران ارشد نظام باشد اما آمار مجلس شامل مدیران کل وزارتخانه ها و دستگاهها نیز باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: به نظر من در شرایط کنونی دولت باید هرچه سریع تر مدیران دو تابعیتی را شناسایی و اعلام کند و در راستای این موضوع، دولت با همکاری مجلس، لایحه ای را برای ساماندهی این امور، تدوین کند.

منبع: خانه ملت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0