منو

18074

یکی از مراجع تقلید گفت: کشورهای غربی اکثر بودجه‌هایشان صرف آدم‌کشی می‌شود چون اینها مرگ را پوسیدن می‌دانند اما ما می‌گوییم که مرگ پوسیدن نیست بلکه از پوست به در آمدن است.
به گزارش الف، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قدردانی از این نظام و انقلاب بر همگان واجب است و باید پشتیبان این نظام باشیم اظهار کرد: به لطف الهی این نظام برکات فراوانی داشته و دارد، به لطف الهی کشور ایران خیلی ترقی کرده و این قابل انکار نیست.
وی اضافه کرد: ما از زمین به آسمان رفتیم. مرحوم شیخ مفید نقل کرد که در یکی از مسافرت‌ها وقت نماز که شد دیدند پیغمبر مرتب دارد آسمان را نگاه می‌کند، به حضرت عرض کردند چرا آسمان را نگاه می‌کنید؟ فرمود منتظرم ببینم چه وقت آفتاب از دایره نصف‌النهار می‌گذرد تا نماز بخوانیم. بعد حضرت این جمله را نقل کرد که ما قبلاً شتربان بودیم الآن شمس‌بانیم از زمین به آسمان رفتیم! کسانی که آن جاهلیت را ندیده بودند قدر این نظام را نمی‌دانند.
این مرجع تقلید در ادامه به ضرورت بهره‌برداری از تجربیات گذشته و سوق دادن نظام به سوی آرمان‌های انقلاب اشاره کرد و افزود: ما اگر از تجاربمان استفاده کنیم می‌توانیم این نظام را نظام بهشتی کنیم، این شدنی است، اگر شدنی نبود این کتاب آسمانی نازل نمی‌شد. قرآن آمده که ما را متمدن کند و زندگی ما را بهشتی کند. چهار مطلب را خدا در قرآن کریم فرمود یکی اینکه جهنم چیست و بهشت چیست؟ یکی اینکه جامعه جهنمی کدام است و جامعه بهشتی کدام است؟ این چهار مطلب را خوب مشخص کرده و فرمود جهنم جایی است که همه به جان هم می‌افتند جهنم جای فحش و بدگویی است، در بهشت هیچ بهشتی علیه بهشتی دیگر حرف نمی‌زند، جامعه اسلامی جهنمی این به او ناسزا می‌گوید و بدگویی می‌کند، چه رسانه، چه گفتار، چه قول و چه فعل تلاششان این است که یکدیگر را بکوبند. جامعه بهشتی این است که همه از یکدیگر حمایت می‌کنند، نقطه ضعفی دارند آرام به هم می‌گویند و اگر نقطه قوتی دارند که آن را ترویج می‌کنند.
وی ادامه داد: در سوره حشر آمده مردان الهی که در بهشت دنیا زندگی می‌کنند می‌گویند خدایا این فیض را تو به ما دادی، تو کاری بکن که کینه کسی در دل من راه پیدا نکند، او اگر ترقی کرد، من خوشحال باشم و زیر پایش را نلغزانم، کار بدی کرد، فوراً او را حمایت و کمک کنم. ما می‌توانیم نظاممان را نظام بهشتی کنیم آنها که این فکر را ندارند دائما به فکر خونریزی‌ هستند.
آیت‌الله جوادی آملی بیان کرد: کشورهای غربی اکثر بودجه‌هایشان صرف آدم‌کشی می‌شود چون اینها مرگ را پوسیدن می‌دانند اما ما می‌گوییم که مرگ پوسیدن نیست بلکه از پوست به در آمدن است. یک بیان نورانی امام حسین (ع) دارد که یاران من! بدانید که مرگ پوسیدن نیست و مرگ پلی است که شما از آن گذر می‌کنید و ابدی می‌شوید.
وی در ادامه به تبیین معنای «نصیحت» و «ناصح» پرداخت و اضافه کرد: ما می‌توانیم طوری زندگی کنیم که جامعه را جامعه بهشتی کنیم. بخشی از روزنامه‌ها تمام تلاششان این است که از یکدیگر بدگویی کنند. ما نمی‌دانیم نصیحت یعنی چه خیال می‌کنیم آبرو بردن و نقد و آبروریزی این نصیحت است. اصلِ نصیحت را قدمای ما معنا کردند. نظام وقتی از عدل برهنه است جامه عدل به نظام بپوشاند، جامعه وقتی به کینه و اختلاف مبتلاست با این جامه وحدت این نظام را حفظ کند. آنکه لباس عزت بر بدن یک نظام و ملت می‌پوشاند او نصیحت کرده است وگرنه با سخنرانی و سفارش نه اقتصاد مقاومتی حاصل می‌شود نه با اختلاس می‌شود برخورد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0