منو

 یک‌صدم رانت خواری که در دولت شکل می گیرد در بخش خصوصی دیده نمی‌شود
یک نماینده مجلس شورای اسلامی در هفتمبن جشنواره تجلیل از کارآفرینان و مدیران اشتغالزا؛ با تاکید بر این‌که فساد در اقتصاد، جدی‌ترین دغدغه ماست، از نقش مهم کارآفرینان در تحقق اقتصاد مقاومتی می‌گوید و ادامه می‌دهد: یک‌صدم رانت خواری که در دولت شکل می گیرد در بخش خصوصی دیده نمی‌شود. آن هم به این دلیل که بخش خصوصی تلاش می کند تا بتواند حداقل سود را کسب کند. به گزارش فرارو، مصطفی کواکبیان با بیان اینکه امیدوارم اینگونه همایش ها زمینه ای برای حل مشکلات کارآفرینان شود گفت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال اقتصاد مقاومتی هستیم، باید ارزیابی کنیم چقدر در راستای تحقق این نامگذاری گام برداشته ایم.
وی با بیان اینکه کارآفرینان بیشترین اقدام را در این مسیر داشته اند، گفت: نمی گوییم که دولت و مجلس در این راستا کاری نکرده اند اما چیزی که هدف از اقتصاد مقاومتی است بخشی از آن تاکید بر تولید ملی و کالاهای داخلی است که کارآفرنان بیشترین همت را در این زمینه داشته اند. این استاد دانشگاه با بیان اینکه بنده یکی از کسانی بودم که در مجلس با بودجه سال ۹۶ مخالف بودم، افزود: باید دید در پایان یک‌سال چه میزان توانسته ایم کارآفرینی و اشتغال زایی ایجاد کنیم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه ۳۰درصد درآمدها به صندوق توسعه ملی واریز می شود، ادامه داد: کاش این میزان ۲۰درصد و دست‌اندازهای پیش روی آن کمتر بود. کواکبیان در ادامه یادآور شد: فلسفه ایجاد صندوق توسعه ملی این بود که در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد و بیشتر برای تسهیلات کارآفرینی باشد اما واقعیت این است که از فلسفه آن فاصله گرفته‌ایم.
این نماینده مجلس در ادامه گفت: فروش ۵۰ یا ۶۰ هزار میلیارد دلار اوراق مشارکت، بد است چرا که دولت بعدی را مقروض می‌کند.
وی همچنین در خصوص فاینانس گفت: پیش بینی ها در این زمینه انجام شده اما من شک دارم که بتوانیم آن را جذب کنیم. کوابیان با بیان اینکه باید دیپلماسی اقتصادی را جدی بگیریم، معتقد است بعد از برجام گشایش های اقتصادی بسیاری داشته ایم و ادامه داد: متاسفانه بانک ها به وظایف خود خوب عمل نمی کنند. کواکبیان با اشاره به اینکه مشکلات پیش روی کارآفرینان بسیار است، اظهار کرد: تلاش های کارآفرینان قابل تقدیر است و همت زیادی را برای پیشرفت اقتصاد و کمترین هزینه را برای دولت داشته اند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه در برخی موارد اگر کالا را وارد کنیم برای ما ارزان‌تر می‌افتد، تاکید کرد: باید تا آنجایی که می توانیم روی پای خودمان بایستیم. وی در ادامه گفت: موضوع فساد در اقتصاد، یکی از دغدغه های ماست چرا که یک‌صدم رانت خواری که در دولت شکل می گیرد در بخش خصوصی دیده نمی‌شود. آن هم به این دلیل که بخش خصوصی تلاش می کند تا بتواند حداقل سود را کسب کند. اما در کل باید بپذیریم که در این زمینه کمتر تلاش می کنیم. نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص حقوق های نجومی گفت: مردم به این موضوعات حساس هستند و حق دارند چراکه دست آنها به جایی بند نیست و دستگاه قضایی نقش اول را در برخورد با این قضایا دارد.
کواکبیان در ادامه صحبت‌های خود گفت: کارآفرینان نقش بسیار مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و کاری که در این زمینه انجام داده اند شاهکار بوده است. نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: یکی از انتقادات من به بودجه ۹۶ این است که دولت قول داد که وابستگی ما به نفت در این بودجه کم می شود که این اتفاق نیفتاد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0