منو

رئیس جمهور کره جنوبی به حکم دادگاه قانون اساسی و به اتهام فساد مالی برکنار شد

دادگاه قانون اساسی کره جنوبی به طور رسمی پارک گئون های رئیس جمهور این کشور را برکنار کرد. به گزارش پرس تی وی خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، دادگاه قانون اساسی کره جنوبی روز جمعه رسما پارک گئون های رئیس جمهور این کشور را برکنار کرد. پارلمان کره جنوبی قبلا رئیس جمهور را سلب اختیار کرده بود. لی جونگ می قاضی ارشد دادگاه قانون اساسی کره جنوبی گفت اقدامات پارک گئون های به طور جدی به روح دموکراسی و حاکمیت قانون آسیب زده است. وی افزود :« پارک گئون های برکنار شده است ». این تصمیم همچنین به این معنا است که پارک گئون های، نخستین رئیس جمهور زن کره جنوبی، به نخستین رئیس جمهور این کشور تبدیل شد که با استیضاح برکنار می شود. وی مصونیت اجرایی خود را در مقابل پیگرد قانونی از دست خواهد داد. لی جونگ می گفت :« رئیس جمهور باید از قدرت خود در چارچوب قانون اساسی و سایر قوانین استفاده کند و جزئیات کار وی به طور شفاف نشان داده شود تا مردم بتوانند کار وی را ارزیابی کنند».

وی افزود :« با این حال، پارک گئون های به طور کامل مداخله دوست خود چوی سون سیل را در امور کشور مخفی کرد و هر کجا تردیدی به وجود آمد آن را رد کرد و حتی از آنهایی که تردیدهایی را مطرح کردند، انتقاد کرد».

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0