منو

اعطاء "تسهیلات کلان" در کشور از روی "رابطه" است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعطاء تسهیلات کلان را مورد اشاره قرار داد و گفت: این تسهیلات از روی رابطه اعطاء می‌شود نه از روی ضابطه و بررسی‌های لازم نیز در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

به گزارش تسنیم، محمدمهدی زاهدی در حاشیه دیدار مراجع تقلید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تخلفات سنگینی در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته است، اظهار داشت: با استناد به مدارکی که توسط کمیته تحقیق و تفحص به‌دست‌آمده، متأسفانه می‌توان گفت که تخلفات سنگینی پیدا شده است.

وی بابیان اینکه اعضای کمیته تحقیق و تفحص به حوزه‌ها و شرکت‌های مختلفی مراجعه کردند، افزود: این اعضا میان حوزه‌ها و شرکت‌های مختلف توزیع شدند تا عملکرد آن‌ها را زیر نظر بگیرند و در صورت رؤیت تخلف یا فساد مالی به‌سرعت گزارش دهند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اعطا تسهیلات کلان را مورداشاره قرار داد و تصریح کرد: این تسهیلات از روی رابطه اعطاء می‌شود نه از روی ضابطه و بررسی‌های لازم نیز در این زمینه صورت نمی‌گیرد.

وی بحث تهاترهای بدهکاران بانکی را موردتوجه قرار داد و ادامه داد: برخی بدهکاران بانکی، زمین‌هایی را به‌جای بدهی خود به بانک داده‌اند که قیمت آن‌ها کمتر از میزان واقعی ارزیابی‌شده است.

زاهدی با اشاره به دیگر تخلفات بانکی گفت: باید ضمانتی پشتوانه وام باشد که در صورت پرداخت نشدن وام، بتوان با اجرا کردن آن، وام را بازپس گرفت که متأسفانه این ضمانت‌ها در بسیاری موارد وجود ندارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0