منو

زیرساخت ها برای تحقق دولت الکترونیک درکشور فراهم نیست

مسعود رضایی درباره مصوبه مجلس در رابطه با موظف کردن دستگاه‌ها نسبت به الکترونیکی کردن کلیه فرآیندها و خدمات تا پایان سال سوم برنامه ششم با بیان اینکه زیرساخت ها برای تحقق دولت الکترونیک در کشور فراهم نیست، گفت: تحقق این موضوع نیازمند همکاری تمامی دستگاه ها و تامین اعتبارات لازم است که با توجه به شرایط فعلی بعید به نظر می رسد تا پایان سال سوم برنامه این موضوع محقق شود.
به گزارش خانه ملت؛ نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، مهمترین راه مبارزه با فساد، شفاف سازی امور، کاهش تخلفات و جلب اعتماد مردم را تلاش در جهت گسترش دولت الکترونیک دانست و از بی توجهی نسبت به این امر انتقاد کرد و افزود: در این رابطه روش‌های سنتی و جاری پاسخگوی نیازهای جامعه نیست و باید در جهت گسترش این مهم گام‌های اساسی برداشته شود؛ هر چند برخی دستگاه‌ها مانند شهرداری ها، وزارت بهداشت و .. در این راستا گام برداشته اند اما شامل تمامی دستگاه ها نمی شود و نیاز است این امر گسترش یابد.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه گسترش دولت الکترونیک هزینه‌بر است بر لزوم تلاش تمامی دستگاه ها برای رفع موانع سد راه تحقق این مهم در کشور تاکید کرد و ادامه داد: دستگاه ها باید بودجه و منابع لازم را برای تحقق این موضوع فراهم و به رفع مشکلات ساختاری توجه جدی داشته باشند.
رضایی کمبود منابع را مانعی برای گسترش و رشد دولت الکترونیک در کشور دانست و از نگاه شعاری به این مهم انتقاد کرد وگفت: متاسفانه به این موضوع بیشتر به صورت شعاری پرداخته شده تا عملی در حالی که گسترش دولت الکترونیک خواسته و مطالبه جدی مردم است که اگر به آن نگاه شعاری شود به بیراهه خواهد رفت و تحقق آن امکان پذیر نخواهد بود.
نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با یادآوری اینکه گسترش دولت الکترونیک عاملی مهم برای تسهیل در زندگی مردم و ایجاد رفاه اجتماعی در کشور است نخستین مزیت دولت الکترونیک را پاسخگویی صریح و شفاف دستگاه‌ها به مردم عنوان کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر پاسخگویی برخی دستگاه ها به مردم شفاف نبوده و تمایلی به شفاف سازی در میان برخی ادارات دیده نمی شود این در حالی است که با گسترش دولت الکترونیک واقعیت ها آشکار شده و مردم راحت می توانند در جریان امور قرار گیرند به گونه ای پاسخگویی ادارات به مردم شفاف شده و مشکلات مردم در این باره رفع می شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گسترش دولت الکترونیک را نیازمند توجه و اراده حاکمیت دانست و گفت: حاکمیت و تمامی دستگاه ها باید برای انجام و تحقق این کار اراده و توجه لازم را داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0