منو

واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بهانه بدهی قابل پذیرش نیست

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مسئولان بدهی ۹۰ میلیارد تومانی پالایشگاه کرمانشاه را علت واگذاری این پالایشگاه عنوان کرده‌اند، ادامه داد: این منطقی نیست؛ اگر این پالایشگاه ضرر کرده است، چرا می‌خواهند آن را واگذار کنند و نزدیک به ۲ هزار نفر دیگر را بیکار کنند. سید‌قاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی، اظهار داشت: متاسفانه رتبه نخست بیکاری در کشور به استان کرمانشاه تعلق دارد، جوانان استان برای داشتن شغل به استان‌های دیگر می‌روند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به واگذاری‌های بدون برنامه بخش صنعتی و تولیدی استان کرمانشاه، بیان کرد: مسؤولان به‌جای چاره‌اندیشی برای حل معضل بیکاری استان کرمانشاه که زمینه بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی را سبب شده قصد دارند دیگر واحدهای صنعتی را نیز از اختیار این استان خارج کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از مسئولان بدهی ۹۰ میلیارد تومانی پالایشگاه کرمانشاه را علت واگذاری این پالایشگاه عنوان کرده‌اند، ادامه داد: این منطقی نیست؛ اگر این پالایشگاه ضرر کرده است، چرا می‌خواهند آن را واگذار کنند و نزدیک به ۲ هزار نفر دیگر را بیکار کنند، در حالیکه پالایشگاه آبادان نزدیک به ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان ضرر کرده است، چرا آنجا را واگذار نمی‌کنند؟ جاسمی با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی مخالف است، متذکر شد: مقرر شده تا با رئیس سازمان خصوصی‌سازی جلساتی را برگزار کنیم که قطعا مخالفت شدید خود را در راستای دفاع از حقوق شهروندان کرمانشاهی اعلام می‌کنیم.

وی با بیان اینکه از دولت و استاندار کرمانشاه می‌خواهیم که از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی جلوگیری کنند، افزود: مجمع نمایندگان استان به‌عنوان منتخبان مردم در راستای جلوگیری از واگذاری این پالایشگاه تمامی تلاش خود را می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0