منو

جزییات تخلف دولت قبل در ساخت مسکن مهر پردیس

photo432805379587551916

کلنگ فاز هشتم مسکن مهر پردیس در دولت قبل در حالی بر زمین پارک ملی خجیر خورد که وزیر راه و شهرسازی وقت، مجوزی از سازمان محیط زیست برای ساخت و ساز در این منطقه اخذ نکرده بود.

به گزارش ایلنا، حال این که رییس پارک های ملی خجیر در نامه ای به مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، ابطال مصوبه شورای عالی محیط زیست در خصوص اراضی مناطق چهارگانه در محدوده دره بهشت را اعلام کرده است.

مشکلات و معضلات پروژه پوپولیستی و نمایشی مسکن مهر که کلنگ آن در دولت قبل با این شعار که «مسکن را رایگان در اختیار مردم می گذاریم » بر زمین خورد، تمامی ندارد. همین ادعای ارایه مسکن رایگان دولت قبل، هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی را بر مردم تحمل کرد و باعث تورم ۴۰ درصدی در سال های ۹۱ و ۹۲ شد.

هر روز که می‌گذرد، مشکل جدیدی از مشکلات پروژه گران قیمت مسکن مهر سر از خاک بیرون می آورد و رونمایی می شود.

طبق گفته آخوندی، سایت مسکن مهر پردیس را تنها با یک بار پرواز هلی کوپتری انتخاب کرده اند که امروز این انتخاب بی حوصله مدیران دولت قبل مشکلات متعددی را برای سازندگان واحدهای مسکونی این منطقه، ساکنان پردیس و دولت ایجاد کرده است. به طوری که طبق گفته آخوندی؛ میلیاردها تومان در این پروژه‌ها هزینه شده ما هزاران مهندس متخصص در ایران داریم و هر مهندسی با یک ارزیابی اولیه قطعاً متوجه می‌شود شهری که به سختی برای ۱۵۰ هزار نفر آب شرب تأمین می‌کند جوابگوی حضور ۳۰۰ هزار ساکن جدید نیست.

حال این که با نامه رئیس پارک‌های ملی خجیر مشکل جدیدی بر مشکلات ناتمام مسکن مهر پردیس اضافه شد رئیس پارک‌های ملی خجیر در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، ابطال مصوبه شورای عالی محیط زیست در خصوص اراضی مناطق چهارگانه در محدوده دره بهشت را اعلام کرد.

داستان از این قرار است که ساخت و ساز فاز هشتم مسکن مهر پردیس در محدوده دره بهشت در منطقه پارک ملی خجیر بدون اخذ مجوزهای لازم از محیط زیست بوده است.

اخیرا رئیس پارک ملی خجیر و سرخه حصار در نامه ای به مدیر عامل شرکت عمران پردیس خواهان توقف هرگونه اقدام اجرایی در فاز ۸ پردیس(دره بهشت) به دلیل ابطال مصوبه الحاقی بخشی از پارک ملی به محدوده قانونی پردیس توسط هیات عمومی دیوان عدالت اداری با شکایت سازمان بازرسی کل کشور شده است.

یک منبع آگاه در این باره به ایلنا گفت: با فشار دولت قبل برای شروع مسکن مهر در اطراف تهران این زمین توسط وزیر سابق راه و شهرسازی معرفی می‌شود. ابتدا رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مقاومت می‌کند اما با تهدید به برکناری توسط آقای احمدی نژاد بدون تشکیل شورای عالی حفاظت محیط زیست صورت جلسه‌، دست گردان می شود که حد نصاب لازم را نداشته است. «علی نیکزاد» وزیر راه و شهرسازی در دولت قبل در حالی عملکرد دولت یازدهم برای تمام نشدن پروژه مسکن مهر را زیر سوال می برد که گویا فراموش کرده است که پروژه مسکن مهر زمانی لقب «آبروی دولت دهم » را داشت و وعده نیکزاد به قشر کم درآمد این بود که تا پایان دولت دهم، تمام مسکن مهر به بهره برداری می‌رساند. اما آقای وزیر سابق در طول دوره مدیریت خود توانست از مجموعه دو میلیون و ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر حدود یک میلیون یعنی نصف تعهدات خود را اجرایی کند و باقی مسکن مهر را با هزینه ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی و با هزار مشکل برای دولت یازدهم به ارث گذاشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0