منو

واگذاری مناطق آزاد به وزارت اقتصاد نظارت ها را قاعده مندتر کرد

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به واگذاری مناطق آزاد به وزارت اقتصاد،گفت:با واگذاری مناطق آزاد به وزارت اقتصاد خللی در روند فعالیت های آن رخ نداده و تنها نظارت ها بر آن قاعده مندتر خواهد شد.

یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۱

صدیف بدری در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به مصوبه چند روز پیش مجلس در خصوص واگذاری تمامی وظایف، اختیارات، ساختار و تشکیلات شورای عالی مناطق آزاد به وزارت اقتصاد گفت: با این مصوبه پاسخگوی وزیر اقتصاد درباره عملکرد مناطق آزاد به مجلس و نمایندگان ضروری است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واگذاری وظایف و اختیارات مناطق آزاد به وزارت اقتصاد از بیسیاری جهات مثبت است، افزود: متاسفانه ارتباط فرا وزارتخانه ای در نتیجه این مصوبه شاید برای مدتی کاهش یابد که به طور حتم پس از مدتی این نیز مرتفع خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در خصوص عملکرد مناطق آزاد تاکنون کسی پاسخگوی مجلس نبوده است، تصریح کرد: با این مصوبه مجلس از این پس نمایندگان می تواند انتقادات و پیشنهادات خود برای ارتقا عملکرد مناطق آزاد به گوش مسئولی مشخص برسانند.

انتقاد از دور شدن برخی از مناطق آزاد از رسالت اصلی خود

بدری با انتقاد از دور شدن برخی از مناطق آزاد از رسالت اصلی خود، گفت: منفی شدن تراز صادراتی در برخی از این مناطق نتیجه دور زدن قانون است که با مصوبه اخیر مجلس دیگر شاهد چنین تخلفاتی با توجه به تشدید نظارت ها نخواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص کاهش آزادی عمل و قدرت اجرایی مناطق آزاد با واگذاری به وزارت اقتصاد، تصریح کرد: با واگذاری مناطق آزاد به وزارت اقتصاد خللی در روند فعالیت های آن رخ نخواهد داد بلکه تنها نظارت ها بر آن قاعده مند تر خواهد شد.

وی ادامه داد: امید است با تشدید نظارت ها بر عملکرد مناطق آزاد توجه به توسعه این مناطق و همچنین رونق صادرات در آن ها در مرکز توجه قرار بگیرد.

بدری افزود: به طور حتم ثمرات واگذاری مناطق آزاد به وزارت اقتصاد تا یک دو سال آتی نمایان خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بخش زیادی از مشکلات مناطق آزاد با مصوبه مجلس در رابطه با واگذاری آن به وزارت اقتصاد رفع می شود زیرا بخش گمرک، مالیات، نظام تعرفه گذاری و بانکی با وزارت اقتصاد ارتباط نزدیکی دارد./

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0