منو

خاوری و متهمان پولشویی رابه کشور بازمی‌گردانیم

رییس سازمان بازرسی کل‌ کشور در خصوص اقدامات سازمان بازرسی درباره بازگرداندن خاوری، گفت: پیگیر این موضوع هستیم که اخیراً در تایلند سمیناری برگزار شد و ما با آمبودزمان‌هایی که در ارتباط هستیم در این رابطه مذاکره کردیم البته رایزنی‌هایمان به طور مستمر ادامه دارد تا تمام کسانی که مرتکب پولشویی شده و به کشورهای دیگر پناهنده شده‌اند را بازگردانیم.
به گزارش میزان، ناصر سراج در حاشیه مراسم روزجهانی مبارزه با فساد در جمع خبرنگاران در رابطه با اینکه آیا سازمان بازرسی در مبارزه با فساد تحت فشار قرار دارد یا خیر، اظهارکرد: مبارزه با فساد از سوی هر سازمان و نهاد قطعا فشار و تهدید دارد؛ درواقع آنهایی که میلیاردها تومان به جیب زده‌اند، افرادی را داشته که ماموری را که می‌خواهد تحت آن حیطه وارد شود، را تحت فشار قرار می‌دهند، خوشبختانه مسئولان قوا حامی سازمان بازرسی هستند به طور کلی اگر فشاری نیز باشد از‌سوی مسئولان قوا برطرف می‌شود.

آخرین وضعیت نجومی‌بگیران
رییس سازمان بازرسی کل‌کشور درباره نجومی‌بگیران نیز اظهارکرد: از همان ابتدا گزارش را به سران قوا اعلام کرده و گزارش نهایی را به دادسرای تهران ارسال کردیم؛ در گزارش نخست اسامی هزار و ۲۶۶ نفر مربوط به ۳۱ استان بود و از مرکز نیز ۲۹۸ نفر به دادسرا ارسال شده است. در رابطه با شرکت‌ها، بانک‌ها و بیمه‌ها نیز ۸۴ الحاقی گرفتیم و به دادسرا ارسال کردیم که دادسرا نیز درحال‌احضار است. از همه قوا و سازمان‌ها کمک می‌گیریم و مدارک جمع‌آوری شده را به مراجع مربوطه ارسال می‌کنیم و چنانچه تخلفی باشد که قطعا هست، افراد مدیرکل به بالا به نهاد ریاست‌جمهوری اعلام می‌شوند.

ارسال گزارش آلودگی هوا به روسای قوا
وی درباره گزارش سازمان بازرسی از برخورد دو قطار، گفت: گزارش ظرف ۴۸ ساعت به سران قوا اعلام شد و گزارش دوم نیز اخیرا ارسال شده است و ان‌شالله نتیجه نهایی اعلام خواهد شد. سراج درباره گزارش سازمان بازرسی از آلودگی‌هوا، تصریح‌کرد: دو گزارش کامل را آماده و به روسای قوا ارسال کرده‌ام؛ گزارش کیفری نیز بررسی شده و به مراجع مربوطه برای رسیدگی نهایی ارسال می‌شود.

تاکتیک‌ها مبارزه با فساد باید درحال به روز شدن باشد
همچنین سراج در این مراسم با بیان اینکه فساد پدیده‌ای ثابت وبی‌تغییر نیست بلکه به شدت پویا، متحرک و به روزشونده است لذا تاکتیک‌ها و برنامه‌ها نیز باید به تناسب آن در حال به روزشدن و پویایی باشند، گفت: شاید زمانی تصور بر این بود که مبارزه با فساد کاری همانند دیگر کارها با ویژگی‌های خاص خود است، اما امروز تجربه‌های داخلی و دانش بین‌المللی به دست آمده است که مقابله با فساد یک کار پیچیده، مستمر و دانش‌محور است و این ویژگی‌ها آن را به فعالیتی منحصر‌به‌فرد تبدیل کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0