منو

وجود 30 هزار کارتن خواب در تهران

عضو پیشین کمیسیون برجام مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مسؤولان کاخ‌نشین باید به مردم بگویند از کجا پول آورده‌اند گفت: زندگی هر مسؤولی را که بررسی کردم، در خوش‌بینانه‌ترین حالت دیدم که از رانت استفاده کرده است.
به گزارش فارس، علیرضا زاکانی در دانشگاه شیراز در جمع دانشجویان اظهار داشت: آن مسؤولانی که روزی نان برای خوردن نداشتند و امروز در کاخ می‌نشینند، باید به مردم بگویند که از کجا این پول‌ها را آورده‌اند. وی با اشاره به فقر و فساد حاکم بر کشور گفت: ۳۰ هزار کارتن‌خواب در تهران شب را به صبح می‌رسانند و این ننگی برای جامعه ما است. زاکانی که در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز سخن می‌گفت، ادامه داد: اگر امروز به کمک رهبر انقلاب نرویم و حرف ایشان را که فرمودند در برابر اشرافیت و قدرت و ثروت به پا برخیزید، عملی نکنیم مطمئن باشید که این ظلم روزبه‌روز افزایش خواهد یافت.
نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: ریشه بیشتر فسادهای موجود در کشور رانت است و عناصری که حیا و آبرویی ندارند با همدستی عوامل قدرت و ثروت، اموال مردم را چپاول می‌کنند.

* دانیال‌زاده ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بدهکار بانکی است
وی با اشاره به بررسی چند پرونده فساد، گفت: آقایان می‌آیند و آمار می‌دهند که ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و زمانی می‌رویم و بررسی می‌کنیم با وام‌هایی مواجه می‌شویم که به کسانی با عنوان صنعت‌گر داده‌اند.
زاکانی ادامه داد: این به‌اصطلاح صنعت‌گر این وام‌ها را می‌گیرد و در تهران برج‌هایی می‌سازد که یک واحد آن ۵۱ میلیارد تومان فروخته می‌شود! و یا شخصی به‌نام دانیال‌زاده که ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بدهکار بانکی است.
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصل تولید در کشور مخدوش شده و امکانات مملکت را به یغما برده‌اند و یک‌شبه میلیاردها تومان پول مردم و بیت‌المال را به جیب زده‌اند.
سخنان زاکانی که با تشویق حاضران همراه بود، با اشاره به اینکه وی در ابراز این حرف‌ها دولت خاصی را مدنظر ندارد، متوجه دانشجویان شد و بیان کرد: چرا امروز دانشجو در برابر این‌همه فساد و نابرابری سکوت کرده است؟
زاکانی با اشاره به سابقه دانشجویی خود گفت: ما هیچ‌‌گاه در برابر مسائلی که می‌دانستیم باید اعتراض کنیم سکوت نکردیم و دانشجوی انقلابی بداند که گوش‌به‌فرمان رهبری باید در برابر ظلم و بی‌عدالتی بایستد.
وی افزود: ما به دولت‌ها کاری نداریم بلکه به خروجی دولت‌ها توجه داریم و فساد از جانب هر دولتی که باشد محکوم است و مردم باید بدانند در جامعه‌ای که حتی معصوم حکومت می‌کرد زمانی از وی حمایت نکردند، سر در چاه کرد.
این نماینده پیشین مجلس با اشاره به اهمیت قانون اساسی در جلوگیری از ایجاد رانت و فساد، اظهار داشت: تمام دولت‌ها باید نسبت خود را با قانون اساسی مشخص کنند و معلوم شود چرا قانون اساسی در این کشور خاک می‌خورد.
زاکانی گفت: اگر قانون اساسی در مملکت پیاده شود همگان را سر جای خود خواهد نشاند و جنبش دانشجویی باید همیشه اجرای درست قانون اساسی را از دولت‌ها مطالبه کند.
نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به متلاشی شدن خانواده‌ها در مملکت به علت فقر و تنگدستی، خاطرنشان کرد: چرا عده‌ای طوری برای کشور برنامه‌ریزی می‌کنند که خروجی آن به بار آمدن فقر و فلاکت برای خانواده‌ها است.
وی افزود: هزینه‌ای که امروز صرف جلوگیری جرم و بزه‌کاری در جامعه می‌شود، چرا نباید صرف اشتغال برای جوانان شود؟ مگر داشتن شغل حق مردم نیست؟
زاکانی خطاب به دانشجویان گفت: مسؤولان را به دانشگاه بیاورید و از آن‌ها سؤال کنید که اموال خود را از کجا آورده‌اند و جنبش دانشجویی در این زمینه باید پیشرو باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0