منو

عده‌ای که زور دارند می‌خواهند طرح تحول را وارونه جلوه دهند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: عده‌ای که زور دارند می‌خواهند طرح تحول سلامت را وارونه جلوه دهند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید حسن قاضی زاده هاشمی در بیست و ششمین همایش انجمن چشم پزشکی ایران افزود: ۳ سال و چند ماه است که مسئولیت یکی از مهمترین وزارتخانه‌های کشور به عهده من گذاشته شده است و در شرایط خوبی کار را شروع نکردیم.
وی گفت: دولت با وجود مشکلات بودجه‌ای که دارد، یارانه جدیدی را تحت عنوان طرح تحول سلامت به مردم ارائه کرد که عمده خدمات آن معطوف به مناطق محروم و مرزی است.
قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه هر چه در تهران به این طرح بی مهری شده در مناطق محروم احترام، تشکر و قدردانی است افزود: در سراسر سیستان و بلوچستان ۶۰۰ کارگاه برای رفع مشکلات بهداشتی وجود دارد و امیدواریم این طرح در دولت و مجلس آینده ادامه یابد.
وزیر بهداشت گفت: این طرح در راستای اهداف شهیدان کشور است و معتقدم بزرگ ترین طرح اجتماعی کشور از اول انقلاب تاکنون است اما عده‌ای که زور دارند می‌خواهند این طرح را خراب کنند و کسری بیمه‌ها را به این طرح نسبت می دهند.
وی افزود: معتقدم بیمه ها به خصوص بیمه تأمین اجتماعی آنچه را که باید در بخش سلامت هزینه شود، پرداخت نمی کند.
قاضی زاده هاشمی گفت: چشم پزشک باید در اختیار و در دسترس مردم باشد و به همین علت طرح نیروی پزشکی را با همین هدف تا حدی کم کردیم تا ۳۰ درصد نیروی متخصص به مناطق محروم تعلق گیرد زیرا طرح نیروی انسانی کادر درمانی نوعی سربازی مضاعف است که باید برچیده شود و نیروهای متخصص هر چه سریعتر به مناطق مورد نیاز بروند.
وی با بیان اینکه مردم و جامعه از ما اخلاق و مهارت می‌خواهند افزود: امیدوارم باز هم در قالب برنامه‌های علمی با انجمن چشم پزشکی همکاری و فعالیت داشته باشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0