منو

تشریح طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور را تشریح کرد. سلمان خدادادی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما افزود: حدود دو تا سه هفته قبل طرحی ازجانب نمایندگان با محوریت شفاف سازی حقوق مدیران تهیه شد این طرح ابتدا برای بررسی به کمیسیون اجتماعی مجلس آمد.
وی تصریح کرد: پس از مدتی بنا به نظر هیئت رئیسه مجلس طرح یاد شده در کمیسیون اصل ۹۰ مورد رسیدگی قرار گرفت. خدادادی اظهار داشت: کمیسیون اصل ۹۰ درباره بررسی این طرح مسئولیتی نداشت و عموماً به طرح و لوایح رسیدگی نمی کند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: طرح اولیه شفاف سازی حقوق مدیران به دلیل عدم نگرش دقیق و عمیق به حقوق ها و دستمزدها نتوانست در صحن علنی مجلس نمایندگان را قانع کند.
وی اظهار داشت: مردم نگران بودند که چرا طرحی که درباره برخورد با حقوق های نامتعارف است تصویب نشده است و علت آن کارشناسی نبودن طرح بود و اینکه از مجرای خودش عبور نکرده بود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پس از آن بود که نمایندگان مجلس مجدداً یک طرح یک فوریتی درباره حقوق و دستمزد مدیران و مقامات کشور تهیه کردند.
خدادادی افزود: این طرح بسیار ساده و روان است و سعی خواهیم کرد به زودی جزئیات آن را برای بررسی به صحن علنی مجلس ارائه کنیم.
وی درباره جزئیات این طرح گفت: هدف از این طرح این است که تمام روزنه هایی که به سوءاستفاده و افزایش حقوق های دریافتی منجر می شود، گرفته شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: همچنین براساس این طرح، «بازگرداندن دریافتی های مازاد» قانونی می شود و با کسانی که عمداً این کارها را انجام داده اند، برخورد خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0