منو

دولت با 23 میلیارد دلار فروش نفت کشور را اداره می‌کند

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت با فروش تنها ۲۳ میلیارد دلار نفت در حال اداره کشور است. به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت شامگاه پنجشنبه ۱۸ آذر در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمانشاه، به تنگناهای مالی دولت اشاره کرد و گفت: در سال‌ ۱۳۹۰ قیمت هر بشکه نفت حدود ۱۰۸ دلار بود و درآمد سالانه دولت از محل فروش نفت ۱۱۹ میلیارد دلار بود اما با توجه به کاهش قیمت نفت، اکنون دولت با ۲۳ میلیارد دلار فروش نفت کشور را اداره می‌کند.

وی افزود: با این وجود کارهای خوبی در کشور انجام شده که آثار آن مشخص است. به عنوان نمونه در این دولت هزار کیلومتر راه‌آهن بهسازی شده و ۱۳۰۰ کیلومتر خطوط ریلی جدید احداث شده است. نوبخت گفت: البته تقاضاهای مضاعفی در کشور وجود دارد اما در این شرایط آنچه مهم است این است که باید تخصیص منابع به صورت بهینه صورت بگیرد.

معاون رئیس‌جمهور به وضعیت لایحه بودجه سال آینده کشور که تقدیم مجلس شده نیز اشاره کرد و افزود: رقم بودجه عمومی دولت در لایحه بودجه سال آینده ۳۲۰ هزار میلیارد تومان است که ۶۲.۷ هزار میلیارد تومان آن در طرح‌های عمرانی سرمایه‌گذاری می شود. حدود ۲۱ هزار میلیارد تومان آن نیز برای بازپرداخت اسناد خزانه هزینه خواهد شد و ۲۳۶ هزار میلیارد تومان آن نیز اعتبارات هزینه‌ای است. وی گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان به صورت خاص برای موضوعات گسترش حمل و نقل ریلی، محیط زیست و آب و فاضلاب در نظر گرفته شده است.

نوبخت در ادامه، گسترش حمل و نقل ریلی را از سیاست‌های دولت تدبیر و امید برشمرد و اظهار کرد: راه‌آهن یکی از مولفه‌های توسعه است و می‌تواند زمینه‌ساز توسعه شود که بر همین اساس، دولت توسعه حمل و نقل ریلی را در برنامه دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0